wtorek, 9 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaNarzędzia i programyRecenzja Berrycast aplikacji do nagrywania ekranu (zamiast Looma)

Recenzja Berrycast aplikacji do nagrywania ekranu (zamiast Looma)

Czy kiedykolwiek mieliście potrzebę pokazać komuś, jak zrobić coś na komputerze, ale trudno było to wyjaśnić za pomocą samych słów? Jeśli tak, może zainteresować Cię aplikacja Berrycast. Dzięki niej szybko nagrasz i udostępnisz wideo, wyjaśniając co masz na myśli. Jeżeli to czego szukasz to alternatywa dla Looma, Cloudapp, Snagit czy Vidyard Berrycast będzie często rozwiązaniem z najlepszym stosunkiem jakości/ceny.

Nagrywanie ekranu jest popularnym sposobem przekazywania informacji i dzielenia się wiedzą. Wraz z rozwojem pracy zdalnej i wirtualnej komunikacji, narzędzia takie jak Berrycast stały się niezbędne dla wielu osób i profesjonalistów.

W tej recenzji przyjrzymy się bliżej temu, czym jest Berrycast, dla kogo się sprawdzi, jego funkcjonalnościom i cechom, oraz aktualnym cenom i alternatywom.

Czym jest Berrycast Screen Recorder?

Berrycast to aplikacja do nagrywania ekranu, a także wtyczka do Chrome, która pozwala użytkownikom nagrywać wideo ekranu komputera lub kamery, a także rejestrować dźwięk z mikrofonu. Może być używany do różnych celów, od wyjaśniania koncepcji współpracownikowi do tworzenia samouczka dla klienta.

Program służy przede wszystkim do rejestracji obrazu i dodatkowo dostarcza szereg komplementarnych narzędzi z tym związanych, jak chociażby podstawowa, szybka edycja wideo i jego udostępnianie przez link.

Po nagraniu ekranu nasze wideo będzie dostępne w internetowej aplikacji Berrycast, gdzie będziemy mogli je edytować, zapisać na później lub udostępnić.

Berrycast aplikacja do nagrywania ekranu

Dla kogo jest Berrycast?

Berrycast jest narzędziem dla każdego, kto potrzebuje podzielić się swoim ekranem komputera z innymi i rejestrować co się na nim dzieje. Może służyć np. do szybkiego wyjaśnienia obsługi aplikacji, pracy kreatywnej i prezentowania konceptów, a także szkoleń i edukacji. Co ważne jest to narzędzie do komunikacji asynchronicznej, tzn. nie udostępniamy ekranu na żywo, lecz możemy go nagrać i przekazać wideo dalej.

Jest to zatem inne narzędzie niż np. Zoom, Teams, Meet lub Slack. Nie służy ono do natychmiastowej komunikacji, ale może ją uzupełnić o przygotowane wcześniej materiały. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nagrywać spotkanie i prezentacje na żywo. W praktyce, dzięki asystentowi AI, o którym wspomnimy za chwilę, może być to jedno z głównych zastosowań dla wielu osób.

Dzięki Berrycast można komunikować się ze wsparciem wizualnej treści, którą trudno byłoby przekazać samym tekstem lub głosem.

W związku z tym świetnie się sprawdzi do optymalizacji pracy w zespole, prezentacji, wdrażania nowych osób, do komunikacji marketingowej firmy oraz współpracy z klientami, samouczków lub edukacji. Skorzystać z niego mogą chociażby:

  • pracownicy zdalni i zespoły w różnych strefach czasowych
  • działy marketingu
  • pracownicy obsługi klienta
  • małe firmy, freelancerzy
  • designerzy, programiści, osoby z branży kreatywnej
  • pedagodzy, nauczyciele, edukatorzy.

Berrycast będzie praktycznym narzędziem dla każdego, kto musi przekazać złożone idee w sposób wizualny.

Przykładowe obszary zastosowania:

  • współpraca w zespole
  • dokumentacja procesów
  • demonstracja jak coś działa
  • wideo wiadomości, bardziej personalna komunikacja z klientami, zespołem
  • proces wdrażania nowego klienta lub pracownika
  • nagrywanie prezentacji projektu i prezentacji produktowych
  • wsparcie klienta
  • w edukacji, coachingu i szkoleniach

Nagrywanie ekranu i udostępnianie wideo ma szeroki obszar zastosowania i stanowi świetne wsparcie werbalnej i tekstowej komunikacji. Wiadomości wideo zyskują na popularności i mogą rozszerzyć sposób komunikacji, zwiększając poziom zrozumienia.

Funkcjonalności Berrycast

Berrycast oferuje szereg funkcji, w tym możliwość nagrywania ekranu i kamery internetowej. Pozwala również użytkownikom na dodawanie adnotacji bezpośrednio na ekranie oraz na udostępnianie nagranych wideo. Omówmy zatem różne funkcjonalności tego narzędzia.

Aplikacja desktop

Jeśli interesują nas wszystkie funkcjonalności programu, powinniśmy zainstalować aplikację lokalnie, która jest dostępna zarówno na Windows jak i urządzenia Mac. Aplikacja nie jest konieczna do korzystania z rejestracji obrazu, ale dzięki niej będziemy mieć dostęp do narzędzi adnotacji.

Berrycast - aplikacja do rejestracji obrazu i kamery

Wtyczka Chrome

Wtyczka do przeglądarki Chrome jest alternatywą do oprogramowania instalowanego na dysku komputera jako odrębny program. Jest to wystarczająca opcja, jeśli zależy nam tylko na szybkim nagrywaniu ekranu. W takim przypadku nie będziemy mogli korzystać np. z oznaczania elementów na ekranie. Wtyczkę możemy pobrać z oficjalnego sklepu Play Store dla Google Chrome.

Berrycast - wtyczka Chrome do rejestracji obrazu i kamery

Nagrywanie ekranu

Funkcjonalność nagrywania ekranu to podstawowa cecha i korzyść z Berrycast. Dzięki Berrycast możemy w łatwy sposób nagrać nasz ekran i udostępnić wideo dalej np. w wiadomości e-mail.

Istnieje kilka możliwości realizacji nagrania. Możemy rozpocząć nagrywanie całego ekranu i kamery, samej kamery (lub zdjęcia profilowego), wybranej zakładki przeglądarki, tylko okna konkretnej aplikacji. Korzystając z aplikacji masz także możliwość zaznaczyć ręcznie określony obszar ekranu, co jest wyróżnikiem. Konkurencyjne rozwiązania często nie mają tej ostatniej opcji.

Berrycast - wybór obszaru ekranu do rejestracji wideo
Berrycast - oznacz ręcznie obszar ekranu do rejestracji wideo

Narzędzia do rysowania i adnotacji

Instalując Berrycast lokalnie na urządzeniu, uzyskamy dostęp do mazaka, którym możemy rysować po ekranie. Ułatwia to np. podkreślanie elementów. Efekt zaznaczenia można usunąć ikonką „gumki”.

Berrycast - mazak do adnotacji i pisania po ekranie

Edytor wideo

Po zakończeniu nagrywania, wideo jest dostępne w aplikacji webowej Berrycast (będziemy widzieć je też w aplikacji lokalnej). Nagranie możemy od razu edytować, wycinając odcinki wideo lub skracając całość. Nie ma tu zaawansowanych opcji edycji, ale opcja wycięcia zbędnych odcinków powinna w zupełności wystarczyć.

Berrycast - edytor zarejestrowanego obrazu

Transkrypcja mowy do tekstu

Bardzo cenną funkcją jest automatyczna transkrypcja mowy do tekstu. Bez wątpienia potrafi to ułatwić pracę. Tekst możemy oczywiście poprawić, bowiem nie zawsze jest odzwierciedlony z należytą dokładnością.

Dodatkowo transkrypcja jest w stanie rozróżnić i odfiltrować przerywniki w tekście, takie jak 'hmm’ itp., które nie są widoczne w wygenerowanym tekście.

Berrycast - automatyczna transkrypcja voice to text

Asystent AI

Kolejną interesującą funkcjonalnością jest asystent sztucznej inteligencji, dzięki któremu możemy np. podsumować treść wideo w punktach. Z innych dostępnych opcji możemy np. przygotować listę „do zrobienia” na podstawie omówionych w wideo tematów.

Berrycast - asystent AI do wideo

Teksty automatycznie wygenerowane przez asystenta AI są dość dobrej jakości, choć warto je przejrzeć i poprawić. Możemy je oznaczyć jako „zweryfikowane”, żeby podkreślić, że zostały zatwierdzone przez człowieka.

Berrycast - asystent AI podsumowanie wideo zweryfikowano

Przycisk wezwania do działania

Do każdego nagrania możesz dodać przycisk wezwania do działania (CTA). Przycisk będzie widoczny w rogu na sam koniec nagrania. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza gdy omawiasz jakiś produkt lub chcesz dodać link z kodem promocyjnym tylko dla odbiorców wideo.

Może być także przydatne w pracy zespołowej, gdy chcemy dodać linki bezpośrednio do rożnych sekcji w dokumentacji. Możemy bowiem zdefiniować wiele linków i przycisków.

Berrycast CTA w nagranym wideo

Biblioteka i foldery

Dzięki bibliotece i folderom możemy wszystko uporządkować i zorganizować wedle uznania. Treści możemy pogrupować w różne foldery, które później ułatwią nam ich odnalezienie.

Udostępnianie plików

Możemy w łatwy i szybki sposób udostępnić nagrania, za pomocą linku, wiadomości e-mail lub osadzając odtwarzacz wideo w sieci.

Berrycast udostępnij link lub wideo

Ustawienie daty ważności / wygaśnięcia wideo

Do naszego zarejestrowanego wideo możemy ustawić datę, po której wideo nie będzie już dostępne. Z pewności jest to przydatna funkcja, gdy treści tracą z czasem na aktualności lub np. pracujemy wspólnie nad projektem z innymi i nie ma potrzeby, żeby wideo było po jakimś czasie widoczne.

Berrycast ustaw termin ważności wideo

Ochrona hasłem

Każde udostępniane nagranie możemy zabezpieczyć hasłem, które następnie należy przekazać osobom uprawnionym. Dzięki temu osoby postronne, które przypadkiem uzyskały link, nie będą mieć dostępu do wrażliwych informacji.

Berrycast ochrona hasłem
Berrycast wideo chronione hasłem

Komentarze

Do pliku wideo można dodawać komentarze, nanosząc uwagi lub prowadzić asynchroniczną konwersację. Co ważne, osoby z zewnątrz nie muszą posiadać konta, żeby dodać komentarz. Wystarczy podanie imienia, pod którym będą widoczni.

Jeśli jednak chcą odpowiedzieć wiadomością wideo, będzie potrzebne konto. Za każdym razem możemy utworzyć odpowiedź w formie wideo, które będzie zagnieżdżone pod głównym.

Berrycast - komentarze i komunikacja asynchroniczna

Powiadomienia

W przypadku, gdy ktoś doda komentarz lub nastąpi interakcja z naszym wideo, dostaniemy powiadomienie w oddzielnej sekcji aplikacji z odpowiednimi szczegółami. Dzięki temu nie umkną nam żadne wiadomości.

Zarządzanie marką

Do wideo możemy dodać własny branding, dobierając logo i kolory, tak, żeby były spójne z naszą marką i przekazem marketingowym.

Berrycast wiadomości wideo i własny branding

Integracje

Aplikacja Berrycast integruje się z kilkoma usługami zewnętrznymi, co ułatwia pracę i udostępnianie wideo. Spośród integracji wymienić można chociażby Microsfot Teams, Asana lub Figma. W ten sposób można np. nagrać spotkanie dla osób, które nie mogły w nim uczestniczyć i podsumować najważniejsze punkty pisemnie, dzięki asytentowi AI.

Berrycast integracje

Cennik Berrycast 2023

Berrycast oferuje 3 płatne plany: Starter, Professional i Enterprise. Ceny rozpoczynają się od 5 $ miesięcznie.

Berrycast aktualny cennik 2023

W wyższych planach otrzymujemy wszystkie dodatkowe funkcje jak np. automatyczna transkrypcja mowy do tekstu i Asystenta AI.

CechaStarterProfessionalEnterprise
Cena5 $/mc w planie rocznym12 $/mc w planie rocznym29 $/mc w planie rocznym
Wideobez ograniczeńbez ograniczeńbez ograniczeń
Asystent AIbrak2h nagrania w miesiącubez ograniczeń
Transkrypcjabrak2h nagrania w miesiącubez ograniczeń
Własny brandingbraktaktak

Bezpłatny okres próbny

W przypadku, gdy chcemy bez ryzyka wypróbować wszystkie funkcjonalności, możemy skorzystać z bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego.

Alternatywy dla Berrycast

Istnieje kilka alternatywnych programów, które umożliwiają nagrywanie ekranu. Jeśli w Twojej ocenie w Berrycast brakuje czegoś, co jest Ci potrzebne, możesz rozważyć różne alternatywy, które mogą posiadać inne funkcjonalności:

  • Camtasia
  • RecordJoy
  • ScreenPal
  • Loom
  • Snagit.

Każde z tych narzędzi oferuje zbliżone funkcjonalności, choć dokładna specyfika, ceny i łatwość obsługi mogą się różnić.

Werdykt i ocena

Berrycast jest funkcjonalną i przyjazną dla użytkownika aplikacją do nagrywania ekranu, która może być dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje nagrać ekran komputera i udostępnić wideo innym.

Świetne sprawdzi się jako narzędzie dla pracowników zdalnych, obsługi klienta, marketingu, HR freelancerów i edukatorów. Oferuje prostą obsługę i interfejs, które nie powinny sprawiać problemów. Jest to duża zaleta, jeśli szukamy prostego w obsłudze rozwiązania.

Berrycast jako narzędzie komunikacyjne przynosi potencjalne korzyści z poprawy interakcji i komunikacji w zespole, zaangażowania potencjalnych klientów i obecnych klientów. Co ważne może ograniczyć liczbę połączeń i spotkań na żywo na korzyść komunikacji asynchronicznej. Poprawa pracy zdalnej i zmniejszenie liczby przeciągających się połączeń, może być dla niektórych jedną z istotniejszych korzyści.

Zalety

  • Łatwa obsługa
  • Brak limitów liczby i długości wideo
  • Asystent AI
  • Dostępny jako aplikacja lub wtyczka do Chrome
  • Zabezpieczenie hasłem
  • Nie trzeba zakładać konta, żeby dodać komentarz
  • Integracje z zewnętrznymi usługami, np. Asana
  • Własny branding.

Wady

  • Brak bezpłatnego planu (jest za to wersja próbna)
  • Mogłoby być więcej integracji, np. przez Zapier.

Podziel się informacją i wiedzą za pomocą wideo

Berrycast to dobra i przyjazny dla użytkownika rejestrator ekranu, który może być używany do różnych celów. Jej zakres funkcjonalności i prostota sprawiają, że jest to świetne narzędzie dla pracowników zdalnych, firm (obsługa klienta, marketing, IT i inne), freelancerów oraz pedagogów i edukatorów.

Dzięki udostępnianiu nagrań wideo możemy szybko przekazać informacje w dużo bardziej skuteczny sposób niż tylko za pomocą słów lub tekstu. Dostępna 14-dniowa wersja próbna pozwala na wypróbowanie funkcjonalności bez ryzyka. Wówczas ocenisz przydatność tego narzędzia dla Ciebie we własnym zakresie.

Redakcja Jobleer
Redakcja Jobleerhttps://www.jobleer.pl
W jobleer.pl pomagamy w osiągnięciu sukcesu zawodowego poprzez omawianie trendów technologicznych, wskazówek dotyczących pracy i kariery w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dostęp do jakościowej wiedzy, zasobów i kursów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy, lepszych możliwości i rozwoju kariery.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne

zapis na newsletter i akademia jobleer

🚀 Odkryj moc AI w Twoim biznesie - w praktyce!

Newsletter, który jest bezpłatnym, praktycznym mini-kursem AI dla Przedsiębiorców! 🎓 Odkryj:

✍️ Tworzenie tekstów z AI
🎯 AI w marketingu strategicznym
🗣️ Sekrety ChatGPT
🤖 Chatboty AI w obsłudze Klienta
👩‍💼 Dedykowani asystenci AI
🎨 Sprawne tworzenie grafik
⚙️ Automatyzuj z no code

Sprawdź skrzynkę email i potwierdź subskrybcję klikając w link!