piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaBranżaCopywriting - pisanie tekstówSurfer SEO Opinia i Poradnik 2023 po 4 Latach Używania - Cennik,...

Surfer SEO Opinia i Poradnik 2023 po 4 Latach Używania – Cennik, Funkcje

Nasza recenzja Surfer SEO zawiera przegląd możliwości tego narzędzia w oparciu o nasze doświadczenia. Przyglądamy się też jego zdolność do analizy i poprawy rankingów stron internetowych.

Na podstawie różnych doświadczeń można stwierdzić, że Surfer SEO plasuje się wśród najlepszych narzędzi do SEO content marketingu dostępnych na rynku.

Narzędzie to posiada kilka funkcji, które wspomogą optymalizację SEO strony internetowej.

Czym jest Surfer SEO?

Surfer SEO to aplikacja, która pomaga poprawić ranking stron internetowych poprzez optymalizację treści na podstawie określonych słów kluczowych. Dostarcza informacji opartych na danych, o tym jak poprawić treść, w tym zalecenia dotyczące liczby słów, użycia konkretnych słów kluczowych i analizy semantycznej.

Aplikacja poinformuje nas również o innych problemach, które mają wpływ na SEO. Problemach wydajnościowych lub strukturalnych. Surfer SEO oferuje również narzędzie do edycji treści, które pozwala użytkownikom tworzyć zoptymalizowane teksty bezpośrednio w aplikacji. Dodatkowo znajdziemy tu narzędzia do analizy konkurencji i planowania treści pod kątem SEO.

Surfer SEO wykorzystuje modelowanie oparte na analizie danych z wyników SERP (strona wyników wyszukiwania). Na ich podstawie tworzone są metryki, które pomogą nam wspiąć się wyżej w rankingach na poszczególne frazy i całościowo poprawić jakość witryny.

Podsumowując, funkcje SurferSEO zapewniają kompleksową analizę konkurencji, metryk wydajności i różnych czynników technicznych, które pozytywnie wpływają na rankingi wyszukiwania. Dane te mogą zostać wykorzystane do poprawy jakości strony.

Surfer SEO analizuje różne czynniki rankingowe.

SurferSEO bierze pod uwagę wiele czynników rankingowych, z których niektóre są wymienione tutaj:

 • Długość tekstu
 • Liczba nagłówków
 • Liczba obrazów
 • Prędkość wczytywania strony
 • Gęstość występowania słów kluczowych
 • Gęstość cząstkowych słów kluczowych (to słowa kluczowe, które zawierają główne frazy ale mają również dodatkowe słowa przed lub po nim lub są częściowo do niego dopasowane)
 • Odnośniki URL
 • Domeny linkujące
 • Metadane.

Narzędzia i funkcje w ramach Surfer SEO

Pomimo mnogości danych, Surfer SEO pomaga uprościć proces tworzenia jakościowej treści, która będzie dobrze rankowała w Google. Sam interfejs i ogólne użytkowanie są przyjazne dla użytkownika, co nie zawsze ma miejsce w przypadku rozwiązań konkurencji.

Surfer SEO oferuje dostęp do 6 narzędzi i jeszcze kilku dodatków i integracji. Narzędzia, które dostajemy do dyspozycji to:

 • Content Editor (edytor treści)
 • Audit (narzędzie do audytu URL)
 • SERP Analyzer (narzędzie do analizy wyników wyszukiwania)
 • Keyword Research (dawniej Content Planner – narzędzie do odkrywania słów kluczowych i klastrów tematycznych)
 • Domain Planner (narzędzie do optymalizacji istniejącej treści)
 • Grow Flow (narzędzie AI do kompleksowej optymalizacji domeny)

Przejdźmy do ich omówienia, a na koniec ocenimy także wtyczkę do przeglądarki Chrome, pozwalająca na badanie słów kluczowych oraz kilka wybranych integracji, które są dostępne.

Edytor treści

Surfer SEO wykorzystuje algorytmy do analizy treści zwróconej w wynikach wyszukiwania na daną frazę. Następnie modeluje informacje w przystępnej formie. Interfejs dostarcza wskazówek i wytycznych, które pomogą Ci stworzyć jakościowe teksty, które będą miały szanse na osiągnięcie dobrych wyników w rankingach i pokonanie konkurencji.

Edytor treści w Surfer SEO nowy projekt artykułu

Ogólna skala oceny obejmuje zakres od 0 do 100. System punktacji ocenia różne czynniki, takie jak odpowiednie słowa kluczowe i liczba ich użycia, struktura treści, nagłówki, obrazy, długość treści. System ocen powstaje na podstawie porównania z najwyżej rankującymi witrynami. Same witryny, z którymi chcesz się porównywać, możesz dostosować, wybierając z listy zwróconych wyników te najbardziej adekwatne. Często jednak można zostawić top 10 wyników. Dobór odpowiednich domen może być właściwszy dla bardziej zaawansowanych specjalistów od SEO.

Możemy też zaimportować istniejącą treść z adresu URL i poprawić opublikowany wcześniej artykuł.

Content Editor queries w Surfer SEO - import treści z URL

Content Score – ocena jakości treści

Ogólny wynik treści (Content Score) bierze pod uwagę różne czynniki, m.in:

 • Użycie słów kluczowych.
 • Tytuł (title tag) i nagłówek pierwszego rzędu (H1 tag)
 • Struktura nagłówków
 • Długość treści
 • Obrazy
 • Metadane Open Graph
 • Oryginalność treści
Content Editor w Surferze SEO ocena i analiza treści

Algorytm wykorzystuje też wiele innych czynników. Interfejs z punktacją zapewnia pomocne wskazówki i analizuje na bieżąco tworzony tekst, wykorzystując m.in. kolorystykę: zielony, żółty, czerwony. Dzięki temu widzimy czy użyliśmy danej frazy wystarczająco dużo razy.

Możemy wyróżnić 3 podstawowe obszary wyniku ogólnego Content Score:

 • Wskaźnik 0 – 33 ostrzega przed źle dopasowanymi treściami lub niskiej tekstem niskiej jakości.
 • Wynik pomiędzy 34 – 66 oznacza dopuszczalną jakość i dopasowanie do głównego słowa kluczowego. Taki wynik może też jednak oznaczać wysoką jakość tekstu, ale niskie dopasowanie do tematu, lub niską jakość przy wysokiej trafności i pokryciu słów kluczowych.
 • Ocena pomiędzy 67 – 100 to nasz cel i oznacza, że uzyskaliśmy optymalną jakość.

Narzędzie do audytu adresu URL

Za pomocą narzędzia do audytów możemy sprawdzić i przeanalizować istniejącą już treść pod pojedynczym adresem URL. Audyt pozwala na optymalizację istniejących stron z wykorzystaniem danych z najwyżej rankujących wyników wyszukiwania. Wprowadzając słowo kluczowe i adres URL, możesz otrzymać audyt SEO, aby poprawić swoje pozycje w wyszukiwarkach. Audyt strony obejmuje m.in.

 • Pokrycie słów kluczowych
 • Strukturę strony (nagłówki, obrazy, wytłuszczone zdania)
 • Prędkość wczytywania strony
 • Metadane takie jak tytuł i meta description
 • Linki wewnętrzne i zewnętrzne.

W samym audycie seosurfer możemy tez wybrać rodzaj crawlera – dla wyników na urządzenia przenośne (mobile) lub większe rozdzielczości ekranu (desktop).

Audyt treści SEO w Surferze - analiza treści z linku URL

Warto wspomnieć o różnicy pomiędzy narzędziem do audytu a edytorem treści. Wynik otrzymany dla treści stworzonej w edytorze prawdopodobnie będzie się różnił od tego z audytu dla tej samej, już opublikowanej treści. Dzieje się tak dlatego, że content editor skupia się tylko na pisanym artykule. Natomiast narzędzie do audytu ocenia więcej elementów ze strony, w tym wszystko, co jest zawarte pomiędzy tagami html <body>, a nie tylko samą treść pojedynczego artykułu.

Po wygenerowaniu raport z audytu i wprowadzeniu zmian bezpośrednio na analizowanej stronie możemy zaktualizować wynik, naciskając przycisk „odśwież” (refresh).

audyt SEO artykułu - aktualizacja wyniku

Narzędzie do analizy wyników SERP

Kolejnym narzędzie służy do analizy wyników SERP. Do przeprowadzenia analizy musimy wprowadzić słowo kluczowe (możemy od razu dodać wiele fraz, każda z nich pomniejszy ilość dostępnych kredytów). Następnie wybieramy interesujący nas region i to czy interesują nas wyniki na urządzenia mobilne, czy desktopowe.

Rezultaty są wyświetlane w formie przyjaznych dla użytkownika wykresów i tabelek. Raport zawiera pięć podstawowych kategorii mierzonych metryk:

 • Widoczność w wyszukiwarkach (pozycje, szacowany ruch, słowa kluczowe)
 • Struktura strony (tagi html, nagłówki, liczba słów, słowa kluczowe)
 • Jakość strony (prędkość wczytywania)
 • Media (obrazy, wideo)
 • Link zwrotne (backlinki z domen zewnętrznych).
analiza wyników SERP od Surfer SEO

Samo narzędzie do analizy SERP dostarcza też informacji o powiązanych z frazą kluczową pytaniach, powiązanymi tematami i wyrażeniami oraz listę częstych URLi, z których pochodzą linki zwrotne.

Planer słów kluczowych

Surfer SEO oferuje także narzędzie do planowania treści i słów kluczowych. Wprowadzając interesujące nas, bazowe słowo kluczowe oraz region, otrzymamy propozycje klastrów tematycznych (podstawowych słów kluczowych) wraz z uzupełniającymi je frazami i szacunkową, miesięczną liczbą wyszukań. Oprócz wygenerowania planu na podstawie słów kluczowych możemy wybrać opcję stworzenia listy tematów dla domeny. Raport słów kluczowych uwzględnia także intencje wyszukiwania (np. lokalna, informacyjna, zakupowa).

Dodatkowo możemy podpiąć Google Search Console (GSC), żeby zobaczyć, których słów nie pokrywa jeszcze nasza domena.

Z tego poziomu możemy też wygodnie przystąpić do pisania treści w aplikacji Content Editor Surfera SEO dla wybranej frazy kluczowej. Wystarczy kliknąć ikonkę lub przycisk dla utworzenia nowego artykułu „Create Content Editor”.

Możliwy jest także eksport otrzymanych wyników i tematów do pliku csv.

Keyword Research SurferaSEO narzędzie do odkrywania słów kluczowych
jak pisać bloga Keyword Research SEOSurfer
Keyword Research Surfer SEO planowanie klastrów tematycznych

Domain Planner

Narzędzie do optymalizacji istniejących treści w domenie, służy do kompleksowej poprawy już dostępnych i opublikowanych stron w ramach domeny. Po podłączeniu usługi Google Search Console, uzyskamy dokładniejsze dane o domenie i opublikowanych w niej treściach.

Dzięki przeanalizowaniu całej domeny możemy szybciej i łatwiej poprawić już udostępnioną treść oraz zaplanować nowe tematy i topic clusters.

Grow Flow – narzędzie AI do optymalizacji treści domeny

Grow Flow to nowe narzędzie w ramach Surfera SEO oparte o sztuczną inteligencję. Dzięki AI możemy efektywnie optymalizować rozwój i wzrost domeny na podstawie sugerowanych wskazówek, które otrzymujemy w cyklu tygodniowym.

W celu skorzystania z Grow Flow musimy podpiąć GSC i wybrać domenę. Domena potrzebuje trochę ruchu i wyświetleń, nie może być zupełnie nowa.

Po podłączeniu domeny możemy zobaczyć proponowaną listę zadań, przechodząc do utworzonego projektu. Co tydzień nasza lista zadań będzie aktualizowana, a z biegiem czasu i większym ruchem można spodziewać się dłuższej listy propozycji.

Wtyczka Keyword Surfer SEO do Chrome

Oprócz samej aplikacji z szeregiem narzędzi od Surfer SEO możemy także skorzystać z bezpłatnej wtyczki do przeglądarki Chrome. Wtyczka jest dostępna, jak pozostałe rozszerzenia do tej przeglądarki, w Web Store.

Dzięki wtyczce, która integruje się z przeglądarką, dostajemy cenne informacje dotyczące słów kluczowych bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwania bez potrzeby otwierania dodatkowych zakładek lub narzędzi.

Sama wtyczka była niedawno zaktualizowana, tak samo jak baza słów kluczowych, z której korzysta, dlatego jest ona z pewnością cennym dodatkiem do przeglądarki dla każdego SEOwca i marketera.

Wtyczka Keyword Surfer do słów kluczowych dla Chrome

Inne funkcje

Oprócz wymienionych powyżej funkcjonalności pozostaje jeszcze wiele innych, które nie zostały tutaj poruszone. Na uwagę z pewnością zasługują m.in. możliwość kolaboracji z innymi oraz różnego rodzaju integracje.

Możliwość udostępniania linków i współpracy

Kolaboracja z zespołem i innymi osobami zaangażowanymi w projekt jest ważna, dlatego fakt, że w Surfer SEO możemy z niej skorzystać, zasługuje na uwagę. Raporty audytów lub brief w edytorze treści możemy łatwo udostępniać innym i niewymagane jest do tego posiadanie przez nich konta. Wystarczy skopiować wygenerowany link do audytu i przesłać dalej. Możliwe jest także udostępnianie linków wewnątrz, innym osobom posiadającym konto w Surfer SEO lub np. eksportowanie do pliku txt.

Integracja z Google Docs

Surfer SEO oferuje integrację z Google Docs. Potrzebujemy do tego wtyczki do przeglądarki Chrome. Po jej instalacji będziemy mogli wygenerować link w edytorze treści do nowego pliku w Dokumentach Google. Teraz, za każdym razem, gdy go otworzymy, dostaniemy informacje optymalizacyjne tekstu, dokładnie jakbyśmy korzystali z aplikacji Surfer SEO. Jest to z pewnością niezwykle wygodne dla osób, które wolą na co dzień pisać bezpośrednio w Dokumentach Google.

Integracja z WordPress

Wtyczka do WordPressa umożliwia eksportowanie treści bezpośrednio z edytora treści do postów na stronie zbudowanej na WordPress. Możemy eksportować treść zarówno do istniejącego lub nowego postu. Wtyczka jest w pełni bezpłatna.

Narzędzie do oceny plagiatów

Do dyspozycji mamy także narzędzie do wykrywania plagiaryzmów, które szybko pozwoli nam ocenić oryginalność artykułu. Pamiętaj jednak, że jeśli artykuł już został opublikowany online, Surfer oznaczy go jako źródło. Możesz jednak „zignorować” otrzymane sugestie plagiatu ze swojej strony (widoczne są linki URL do oznaczonych fragmentów tekstu), a nie będą one wówczas wliczane do oceny plagiatu.

Wynik Plagiarism Checker w aplikacji Surfer SEO

Integracja z Jasper

Jedną z ciekawych funkcjonalności jest możliwość integracji z Jasper. Jasper AI to aplikacja, dzięki której możemy generować treści w oparciu o określone słowa kluczowe lub tematy, co czyni ją cennym narzędziem dla copywriterów i marketerów szukających oszczędności czasu i zwiększenia wydajności.

Jaki jest cennik SurferSEO?

Narzędzie do optymalizacji treści Surfer SEO jest dostępne w kilku planach cenowych, w rozliczeniu miesięcznym lub rocznym. To ostatnie jest o 17% tańsze w ujęciu rocznym, dlatego jeśli planujemy dłuższą przygodę z optymalizacją naszej strony, może być to rozsądniejsze rozwiązanie.

Dostępne są trzy podstawowe plany: Basic, Pro, Business oraz dodatkowa, indywidualna wycena dla większych graczy w palnie Enterprise. W planie Business dostajemy dostęp do API i opcję white label dla udostępnianych linków i raportów.

Dodatkowo możemy skorzystać z 7-dniowej wersji próbnej. Będziesz mieć dostęp do edytora treści, narzędzia do analizy słów kluczowych i narzędzia audytu, z jednym bezpłatnym kredytem na każde z nich.

Możemy także skorzystać z darmowej wtyczka Surfer do przeglądarki Chrome dostępnej do pobrania w Web Store.

Aktualne ceny w 2023 kształtują się następująco:

PlanBasicProBusinessEnterprise
Cena49$ (płatność z góry za rok) lub 59$99$ (płatność z góry za rok) lub 199$199$ (płatność z góry za rok) lub 239$wycena indywidualna
Edytor treści1030100indywidualnie
Audyt URL2060140indywidualnie
Liczba osób w zespole1310indywidualnie
NLPokres próbnytaktaktak
Podpięcie i śledzenie wyników dla domeny251010+
Cennik SurferSEO 2023

Alternatywy dla Surfer SEO

Na rynku dostępne są różne alternatywy dla SurferSEO, oferujące porównywalne funkcje. Inne narzędzia SEO, które oferują porównywalne do Surfera opcje to m.in.:

Ocena i recenzja Surfer SEO

 • Przyjazność interfejsu – 5/5
 • Skuteczność – 5/5
 • Obsługa klienta – 5/5
 • Cena – 3/5

Surfer SEO to skuteczne narzędzie, które upraszcza i przyspiesza proces SEO i content marketingu. Jest przyjazny dla początkujących użytkowników i może także pomóc zrozumieć zasady tworzenia treści SEO. Oczywiście, co najważniejsze, może skutecznie pomóc poprawić pozycje strony w rankingach. Jak na warunki polskie jest dość drogim rozwiązaniem, choć z pewnością wartym swej ceny.

Zalety Surfer SEO

 • Prosty interfejs i łatwości obsługi
 • Analiza i optymalizacja wielu czynników SEO
 • Możliwość poprawy jakości istniejącej treści oraz tworzenia nowej od podstaw
 • Wiele narzędzi w jednej usłudze
 • Rozszerzenie do Chrome do analizy słów kluczowych, które jest dostępne za darmo
 • Posiada różne integracje (m.in. z Google Docs, WordPress, Jasper)
 • Narzędzie jest wciąż rozwijane.

Wady Surfer SEO

 • Narzędzie jest kierowane głownie na rynki zagraniczne i jak na warunki polskie jest dość drogie
 • W związku z tym, że jest kierowane głównie na rynki zagraniczne brakuje interfejsu w języku polskim (dostępny jest tylko język angielski)
 • Narzędzie do analizy słów kluczowych może nie być tak intuicyjne jak niektóre, inne konkurencyjne rozwiązania
 • Analiza linków zwrotnych konkurencji nie zawsze jest dokładna w porównaniu do innych, dostępnych na rynku rozwiązań.

Dla kogo jest Surfer SEO?

Aplikacja Surfer SEO to świetne narzędzie dla osób, które poszukują możliwości zoptymalizowania zawartość stron internetowych i treści pod kątem wyszukiwarek. Jest to narzędzie szczególnie przydatne dla właścicieli firm, przedsiębiorców, marketerów cyfrowych, copywriterów, specjalistów SEO, którzy chcą zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwarkach.

Ogólnie, skorzysta na nim każdy, kto zajmuje się marketingiem internetowym i poważnie myśli o optymalizacji SEO strony internetowej lub pisze profesjonalne teksty jako copywriter. Jest to narzędzie, które może pomóc w zwiększeniu ruchu na stronie internetowej, niezależnie od wykonywanego zawodu czy branży. Surfer SEO może okazać się niezwykle pomocny m.in. dla:

 • Cyfrowi marketerzy i specjaliści SEO, którzy chcą optymalizować treść, poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania i stworzyć strategię content marketingową
 • Twórcy treści i właściciele stron, którzy chcą zoptymalizować swoje treści pod kątem wyników wyszukiwania
 • Copywriterzy i freelancerzy pracujący na co dzień z tekstem i chcący pisać lepsze teksty pod kątem SEO
 • Właściciele firm, którzy chcą zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej i wygenerować więcej leadów
 • Agencje SEO, agencje kreatywne i marketingowe na co dzień pracujące z treścią w internecie i pozycjonowaniem stron.

Surfer SEO wciąż się rozwija

Dzięki publicznie dostępnej mapie drogowej na Trello możemy spojrzeć, jakie funkcje będą dostępne w przyszłości. Na publicznej road mapie widzimy funkcje, które już ujrzały światło dzienne, te, które są w fazie rozwoju albo koncepcyjnej, a także możemy sami zgłosić pomysł za pomocą formularza lub live chatu.

Surfer SEO mapa drogowa aplikacji na Trello

Jeśli chcemy, możemy skorzystać z opcji „Obserwuj” na koncie Trello, dzięki czemu otrzymamy powiadomienia dotyczące nowo dodanych funkcji lub aktualizacji.

Rozpocznij optymalizację treści z Surfer SEO

Surfer SEO to narzędzie, które oferuje kompleksowe funkcje, które pomogą Ci w tworzeniu treści na Twojej stronie internetowej i jej optymalizacji pod kątem SEO. Możesz wypróbować tę usługę bezpłatnie przez okres 7 dniu, a po tym czasie wybrać jeden z dostępnych planów, które rozpoczynają się od 49$.

Redakcja Jobleer
Redakcja Jobleerhttps://www.jobleer.pl
W jobleer.pl pomagamy w osiągnięciu sukcesu zawodowego poprzez omawianie trendów technologicznych, wskazówek dotyczących pracy i kariery w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dostęp do jakościowej wiedzy, zasobów i kursów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy, lepszych możliwości i rozwoju kariery.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne

zapis na newsletter i akademia jobleer

🚀 Odkryj moc AI w Twoim biznesie - w praktyce!

Newsletter, który jest bezpłatnym, praktycznym mini-kursem AI dla Przedsiębiorców! 🎓 Odkryj:

✍️ Tworzenie tekstów z AI
🎯 AI w marketingu strategicznym
🗣️ Sekrety ChatGPT
🤖 Chatboty AI w obsłudze Klienta
👩‍💼 Dedykowani asystenci AI
🎨 Sprawne tworzenie grafik
⚙️ Automatyzuj z no code

Sprawdź skrzynkę email i potwierdź subskrybcję klikając w link!