piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNarzędzia i programyCreately - aplikacja do tworzenia diagramów online i zarządzania projektami

Creately – aplikacja do tworzenia diagramów online i zarządzania projektami

Czy miewasz trudności z wdrożeniem efektywnej pracy w zespole? Czy trudno ci osiągać cele z powodu braku jasnej wizji i chaotycznej pracy zespołowej? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to wiedz, że takich osób jest wiele i dużo zespołów boryka się z tymi wyzwaniami. Istnieje jednak rozwiązanie – wykorzystanie narzędzi do współpracy wizualnej i diagramów, które pozwala organizować myśli i przepływ procesów w bardziej efektywny i kreatywny sposób.

Jednym z takich narzędzi jest Creately, program do tworzenia diagramów, w którym możliwa jest także współpraca na żywo. Czy jest to jednak najlepsze narzędzie do tego typu zadań i myślenia projektowego? Przyjrzyjmy się Creately i zbadajmy jego funkcje, aby sprawdzić, czy może pomóc zespołowi osiągnąć większą produktywność i zorganizować naszą pracę.

Czym jest Creately?

Creately to narzędzie do tworzenia diagramów, map myśli oraz innych pomocy wizualnych oraz zarządzania projektami. Jest to aplikacja internetowa, co oznacza, że nie wymaga instalacji na komputerze, choć umożliwia pobranie wersji na pulpit i pracę offline.

Dzięki aplikacji możemy projektować diagramy różnego typu – od prostych schematów blokowych i organizacyjnych, po bardziej skomplikowane mapy myśli czy diagramy PERT, strategie i złożone flow charty procesów. Z jej pomocą mamy też możliwość pracy zespołowej w czasie rzeczywistym.

Creately podgląd widoku projektu

Co to jest diagram?

Diagram to wizualna reprezentacja informacji, która służy do obrazowania złożonych koncepcji lub procesów i ich przepływów. Jednym z popularnych rodzajów diagramów jest schemat blokowy. Schemat blokowy wykorzystuje symbole i strzałki do pokazania sekwencji kroków w procesie lub systemie.

Zarówno diagramy, jak i schematy blokowe są powszechnie stosowane w środowisku biznesowym i technicznym, aby pomóc ludziom łatwiej zrozumieć złożone informacje. Mogą być używane do ilustrowania procesów, przepływów pracy, struktur danych i nie tylko. Rozkładając złożone informacje na elementy wizualne, diagramy i schematy blokowe mogą ułatwić identyfikację problemów, optymalizację procesów i przekazywanie pomysłów innym.

Dla kogo jest Creately?

Creately służy do tworzenia diagramów i innych reprezentacji wizualnych. Jest wykorzystywana do zarządzania projektami, tworzenia map podróży klienta (ang. customer journey map), tablic Kanban, schematów przepływu procesów i schematów organizacyjnych. Z aplikacji może korzystać każdy, kto chce usprawnić swoją pracę, zarządzanie projektami i organizację zadań.

Aplikacja sprawia, że możemy efektywniej planować i obrazować swoje pomysły za pomocą wykresów, lepiej organizować pracę, znajdować wąskie gardła w procesie produkcyjnym (ang. bottlenecks). Kolaboracja w czasie rzeczywistym umożliwia też sprawną pracę zespołową, co pozwala osiągnąć lepsze wyniki.

Można ją wykorzystać w różnych celach – zarówno w firmach i organizacjach, do projektowania i planowania działań, jak i w edukacji, do prezentacji informacji w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób.

Funkcjonalności Creately

Aplikacja Creately to dojrzały produkt, choć mniej znany od tych najpopularniejszych, jak np. Miro. Posiada wiele ciekawych funkcjonalności do projektowania i zarządzania. Przyjrzyjmy się, co oferuje użytkownikom.

Szablony do natychmiastowego użycia

Creately to oprogramowanie, które oferuje wiele gotowych szablonów do diagramów i zarządzania oraz projektowania. Dostępne są między innymi szablony do burzy mózgów, diagramów kołowych, analiz, strategii marketingowych, planów organizacyjnych, projektowania systemów informatycznych i wiele innych. Szablony w Creately są przydatne dla wielu branż i zawodów – od produkcji, marketingu i PR po edukację i IT.

Creately szablony gotowe diagramy i wykresy

Zaawansowane tworzenie diagramów online od podstaw

W Creately znajdują się również przybory do projektowania i rysowania diagramów oraz map myśli od podstaw. Dzięki temu istnieje wiele możliwości personalizacji i dostosowania projektów do własnych potrzeb.

Creately mapa myśli online

Program do modelowania procesów biznesowych

Dzięki dostępnym szablonom i narzędziom do projektowania, możemy modelować różnego rodzaju procesy biznesowe. Procesy możemy rozpisać i optymalizować używając wykresów i diagramów biznesowych, takich jak diagramy sieciowe, schematy blokowe, mapy myśli, diagramy przepływu i wiele innych.

Funkcje takie jak bazy danych i tworzenie zadań projektowych, sprawiają, że możemy wykorzystać Creately w codziennej pracy i zarządzaniu projektami.

Creately tworzenie diagramów biznesowych

Program do diagramów UML

UML to standard do tworzenia diagramów obrazujących modele systemów informatycznych. Creately oferuje narzędzia do rysowania i edycji diagramów różnego typu, w tym również diagramów UML.

Wśród dostępnych opcji znajdują się diagramy klas, przypadków użycia (ang. use cases), sekwencji oraz interakcji z użytkownikiem. Diagramy UML pomagają w precyzyjnym planowaniu i projektowaniu systemów IT.

Creately diagramy UML

Współpraca i kolaboracja z zespołem

Creately to też dobre narzędzie dla każdego zespołu, który chce pracować razem w czasie rzeczywistym organizując np. burze mózgów. Zespół może pracować na żywo lub asynchronicznie nad projektem lub diagramem. Dostępne są również narzędzia i integracje umożliwiające komunikację między członkami zespołu bez potrzeby uruchamiania dodatkowych aplikacji.

Dzięki współpracy na żywo możesz dzielić się pomysłami i uwagami z innymi członkami zespołu. Możesz prowadzić dyskusje, dodawać adnotacje i sugestie, oraz zgłaszać uwagi w czasie rzeczywistym.

Creately współpraca z zespołem na żywo

Tablica do rysowania online na żywo

Program możemy też wykorzystywać jako wirtualna tablica do spotkań na żywo. Zamiast tylko udostępniać ekran, teraz wszyscy współpracownicy mogą pracować na tym samym płótnie.

Creately rysowanie i tablica do rysowania online

Współpraca na żywo jest dość prosta i intuicyjna. System ten jest szczególnie przydatny dla zespołów, które chcą tworzyć coś razem, ale z różnych miejsc. Wszyscy widzą aktualne zmiany dokonywane w diagramach, mapach myśli i innych projektach w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, zmiany wprowadzane przez każdego uczestnika są natychmiast widoczne dla pozostałych. To sprawia, że praca nad projektem staje się o wiele bardziej efektywna i szybsza.

Wideoczat w aplikacji

Creately wprowadziło także połączenia wideo bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu współpraca jest jeszcze mniej kłopotliwa. Zamiast przechodzić do innej aplikacji, która blokuje połowę ekranu, możemy zarządzać połączeniem wideo bezpośrednio w Creately. Opcja jest dostępna dopiero w najwyższym planie cenowym.

Komentarze i dyskusje

W programie Creately istnieje możliwość dodawania adnotacji i uwag zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników. Istnieje funkcjonalność komentowania i prowadzenia dyskusji oraz dodawani notatek.

Dzięki temu funkcjonalności użytkownicy mogą łatwo komunikować się i uzgadniać szczegóły projektu w jednym miejscu. Taka interakcja pozwala na szybkie i skuteczne rozwiązanie problemów. Możemy też zapisywać notatki dla siebie na później.

Creately komentarze

Foldery, historia projektu

Projekty możemy organizować za pomocą obszarów roboczych i folderów. Poszczególne  obszary robocze możemy udostępniać innym a wyszukiwarka pozwala na łatwiejsze odnajdywanie przestrzeni roboczych i folderów.

W poszczególnych projektach zależnie od planu mamy dostęp do poprzednich wersji, dzięki czemu mamy większą kontrolę nad wprowadzanymi zmianami.

Creately foldery i przestrzenie robocze

Tablice kanban i zadania

Aplikacja Creately sprawdzi się też świetnie do tworzenia tablic kanban i definiowaniu oraz przydzielaniu zadań członkom zespołu.

W przestrzeni roboczej do zarządzania pracą możemy zdefiniować i przypisać właściwe zadania poszczególnym członkom zespołu.

Creately zarządzanie praca zespołu i zadania

Bazy danych

Jedną z ogromnych zalet Creately jest możliwość pracy z bazą danych. Dane możemy przypisać jako niestandardowe właściwości elementów, które mogą przybierać różne formy z dostępnych w programie elementów.

Przykładowo możemy stworzyć kartę pracownika na schemacie organizacyjnym wraz z danymi takimi jak rola, obowiązki, dane kontaktowe.

Creately diagramy i bazy danych

Integracje

Creately posiada integracje z takimi narzędziami jak:

 • Confluence
 • JIRA
 • Google Workspace
 • Microsoft Teams
 • Slack

Cennik Creately 2023

Plan cenowy Creately składa się z czterech opcji: Free, Starter, Business i Enterprise.

W planie Starter rozpoczyna się od 5 dolarów miesięcznie za użytkownika i pozwala na 20 folderów, nielimitowane schematy, historię z ostatnich 30 dni oraz przechowywanie do 5GB danych.

Z kolei plan Business rozpoczyna się od 89 dolarów miesięcznie i oferuje więcej funkcji, takich jak synchronizacja offline, własne, niestandardowe szablony, bazy danych, zarządzanie projektami, 100GB pamięci w chmurze i 1 rok historii danych.

W końcu plan Enterprise to najbardziej zaawansowana opcja i cena jest ustalana indywidualnie z klientem, oferując opcje dla najbardziej wymagających użytkowników.

Creately cennik

Bezpłatny plan

Plan bezpłatny Free oferuje różne podstawowe funkcje, które pozwolą Ci na organizację do 3 projektów. To dobra opcja, aby przetestować narzędzie przed zakupem planu premium, choć nie będziemy mieć dostępu do wszystkich funkcji.

W bezpłatnym plan mamy możliwość skorzystania z bazy szablonów i narzędzi do projektowania. W jednym projekcie możemy mieć maksymalnie 60 elementów, co powinno wystarczyć do prostych celów lub przetestowania aplikacji. Jednak, aby korzystać z pracy zespołowej i pozostałych funkcjonalności, takich jak bazy danych, trzeba przejść na plan premium.

Opinia o Creately

Creately to oprogramowanie do tworzenia diagramów online i innych wizualnych reprezentacji informacji przydatnych w organizacji. Creately to użyteczne narzędzie do udostępniania informacji i współpracy z zespołem, niezależnie od środowiska pracy. To przede wszystkim aplikacja do zarządzania pracą i procesami w organizacji.

Oferuje wstępnie zaprojektowane szablony dla różnych zastosowań, ułatwiając znalezienie wykresów i diagramów odpowiadających Twoim potrzebom. Pozwala to skupić się na faktycznej pracy i współpracy z zespołem, zamiast spędzaniu czasu na budowaniu diagramów i wizualnej pomocy od podstaw lub w programie Excel. Jej dużą zaletą jest możliwość połączenia z bazami danych i automatyzacji procesów i zadań. To tutaj tkwi jej prawdziwa moc.

W podstawowych planach funkcje mają ograniczenia, ale przydadzą się do prostszych diagramów i wizualizacji procesów, map myśli itp. na indywidualny użytek lub dla małych zespołów. W planie Business możemy skorzystać już z lepszej kolaboracji zespołowej oraz baz danych, co pozwala na lepsze zarządzanie projektami.

Zalety

 • Zaawansowany program do tworzenia diagramów online.
 • Gotowe szablony, które można dostosować na własne potrzeby.
 • Możliwość korzystania z własnych baz danych.
 • Wbudowana aplikacja do wideo-rozmów.
 • Możliwość współpracy w czasie rzeczywistym.
 • Aplikacja Creately jest dostępna w przeglądarce internetowej, co umożliwia pracę z nią na wielu urządzeniach i miejscach.
 • Możliwość wstrzymania subskrypcji bez utraty zawartości konta.
 • Tryb offline Creately pozwala na pracę bez połączenia z Internetem i umożliwia synchronizację dla wszystkich użytkowników, gdy jesteś online.

Wady

 • Automatyczne tłumaczenie interfejsu na polski pozostawia trochę do życzenia i czasem przeszkadza.
 • Bardziej zaawansowane funkcje, jak bazy danych, współpraca z zespołem, wideo-rozmowy są dostępne dopiero w wyższych planach.
 • Przy wolnym połączeniu internetowym i dużych diagramach może działać wolniej.

Alternatywy do Creately

Istnieją różne inne narzędzia online do tworzenia diagramów i współpracy nad projektami. Każde z nich pomimo podobnych funkcji, może mieć trochę inne zastosowania i specyfikę pracy. Alternatywami do Creately są między innymi:

 • Miro
 • Figma
 • LucidChart
 • LucidSpark
 • Mural
 • Freehand by InVision
 • ClickUp.

Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego narzędzia zależy najczęściej od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Dlatego warto przetestować różne opcje i wybrać to, co najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Twórz diagramy online i flow chart procesu

Creately to aplikacja do tworzenia diagramów i modeli przepływu pracy, która pomaga w zarządzaniu projektami i pracą zespołową. Jest ciekawą alternatywą dla osób, które potrzebują aplikacji do wizualnej organizacji swoich myśli i projektów. Przyda się także dla zespołów pracujących zdalnie, jeśli zdecydujemy się na płatne plany. Jej prawdziwa moc kryje się w możliwości połączenia z bazami danych i tworzeniu zadań. Skorzystaj z wersji próbnej Creately, żeby lepiej zorganizować swoją pracę przy pomocy wizualnych treści.

Redakcja Jobleer
Redakcja Jobleerhttps://www.jobleer.pl
W jobleer.pl pomagamy w osiągnięciu sukcesu zawodowego poprzez omawianie trendów technologicznych, wskazówek dotyczących pracy i kariery w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dostęp do jakościowej wiedzy, zasobów i kursów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy, lepszych możliwości i rozwoju kariery.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne

zapis na newsletter i akademia jobleer

🚀 Odkryj moc AI w Twoim biznesie - w praktyce!

Newsletter, który jest bezpłatnym, praktycznym mini-kursem AI dla Przedsiębiorców! 🎓 Odkryj:

✍️ Tworzenie tekstów z AI
🎯 AI w marketingu strategicznym
🗣️ Sekrety ChatGPT
🤖 Chatboty AI w obsłudze Klienta
👩‍💼 Dedykowani asystenci AI
🎨 Sprawne tworzenie grafik
⚙️ Automatyzuj z no code

Sprawdź skrzynkę email i potwierdź subskrybcję klikając w link!