piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNarzędzia i programyNajlepsze narzędzia AINajlepsze generatory obrazów AI (Top 5 narzędzi text to image AI)

Najlepsze generatory obrazów AI (Top 5 narzędzi text to image AI)

Jeśli szukasz narzędzi do generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji, to dobrze trafiłeś! Postaramy się przybliżyć ten temat i przedstawić generatory grafiki, które są warte Twojej uwagi. Możliwe, że już wiesz, że generatory obrazów AI (czyli AI do zamiany tekstu na obraz) to technologia, która pozwala na tworzenie rozmaitych grafik AI, a nawet fotorealistycznych zdjęć na podstawie tekstu (z ang. text to image, Artificial Intelligence image generators lub AI art tools).

Takie narzędzia sztucznej inteligencji (w skrócie SI lub AI) mogą pomóc w szybkim wizualizowaniu koncepcji, tworzeniu marketingowych ilustracji, kreowaniu unikalnych i interesujących grafik z wyjątkowym stylem graficznym, a nawet sztuki. Text to image to także technologia, która pomaga w generowaniu realistycznych scen, które można wykorzystać do filmów i gier, a nawet dzieł sztuki. Jednak z tyloma dostępnymi na rynku opcji do wyboru, pojawia się pytanie: które z nich są dobre i jaki jest najlepszy generator AI obrazów?

W tym przewodniku przedstawimy Ci pięć najlepszych narzędzi AI do tworzenia obrazów wybranych przez nas, które warto wypróbować w 2023 roku. Oto nasze propozycje.

Zalety korzystania z generatorów obrazów AI

Na początek jednak odpowiedzmy sobie jeszcze na pytanie, jakie korzyści może przynieść wykorzystanie generatorów grafiki AI? Prawidłowo wykorzystane mogą mieć wiele zalet w różnych branżach. Takie SI może mieć wiele zastosowań w marketingu, biznesie, dla fotografów i grafików, po artystów, ilustratorów i branżę rozrywkową. Oto niektóre z korzyści płynących z przetwarzania tekstu na obraz:

 • Oszczędność czasu i kosztów: generatory obrazów AI są wydajne i mogą tworzyć obrazy w szybkim tempie, oszczędzając znaczne ilości czasu i pieniędzy. Warto jednak nauczyć się jak z nich korzystać i pisać prawidłowo polecenia.
 • Parametryzacja: generator tekstu na obraz może tworzyć niestandardowe obrazy zarówno w oparciu o określone, dostarczone im parametry, takie jak kolor, styl, nastrój i temat jak i po. Pozwala to na dokładniejsze odwzorowanie, tego, na czym nam finalnie zależy nawet bez umiejętności graficznych.
 • Jakość: zaawansowane algorytmy są w stanie stworzyć wysokiej jakości obrazy, które są porównywalne do tych tworzonych przez ludzkich projektantów.
 • Skalowalność: dzięki nim można tworzyć ogromne liczby obrazów, dlatego sprawdzą się w przypadku potrzeby tworzenia bardzo dużej ilości treści wizualnych. Manualne tworzenie podobnych grafik byłoby czasochłonne i kosztowne.
 • Dostępność: generatory obrazów AI mogą być dostępne z dowolnego miejsca, często bez konieczności posiadania specjalistycznego oprogramowania lub drogiego sprzętu.
 • Przystępność: skorzystać z nich mogą małe firmy, osoby i twórcy treści, które nie mają umiejętności graficznych ani budżetu na dobrej jakości treść graficzną, natomiast dzięki temu są oni w stanie dostarczać lepsze i bardziej funkcjonalne treści dla końcowego użytkownika.
 • Kreatywność: rezultaty nie zawsze mogą spełniać nasze oczekiwania, ale czasem mogą je znacznie przewyższać, tworząc inspirujące kreacje, które popychają dalszą kreatywność tworzenia nowych materiałów wizualnych, artystycznych i szeroko pojętej sztuki.

Warto zwrócić uwagę, że technologia tworzenia obrazów AI wciąż się dynamicznie rozwija i za jakiś czas efekty i możliwości mogą być jeszcze bardziej zaawansowane.

Na co zwrócić uwagę wybierając generator obrazów AI?

Znając już co najmniej część zalet jakie płyną z korzystania z tego typu rozwiązań, przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając generator obrazów AI. W ten sposób będzie nam łatwiej znaleźć najlepszy i odpowiadający naszym oczekiwaniom produkt. Zwróćmy uwagę na:

 • Jakość generowanych obrazów: przyjrzyj się prezentowanym rezultatom generowanych obrazów. Nie wszystkie generatory oferują podobne wyniki.
 • Łatwość obsługi: nie bez znaczenia będzie też łatwość i zrozumiałość obsługi. Dla początkujących i nietechnicznych użytkowników sugerowane są proste generatory z minimum opcji. Ci bardziej zaawansowani mogą być zainteresowani większą możliwością parametryzacji i dostosowania wyników.
 • Koszty i przejrzystość cen: zwróć uwagę na koszty jakie są związane z tworzeniem obrazów w danym generatorze. Nie zawsze są one przejrzyste na tyle, żeby ocenić dokładnie końcowe koszty. Pamiętaj, że żeby uzyskać interesujący nas rezultat musimy zazwyczaj wygenerować wiele obrazów zanim dostaniemy to co nam odpowiada.
 • Szybkość działania: większa prędkość generowania sprawia, że będzie on bardzie praktyczny do różnych zastosowań i wdrożenia do codziennej pracy.
 • Styl i przeznaczenie: niektóre generatory mogły zostać stworzone na bazie modeli wytrenowanych z myślą o konkretnych celach, np. artystycznych. Inne będą bardziej wszechstronne a jeszcze inne będą lepiej tworzyć fotorealistyczne obrazy. Wiele generatorów oferuje również do wyboru różne style graficzne. Zastanów się co chcesz uzyskać i czego szukasz.
 • Dodatkowe opcje modyfikacji obrazu: czy dany generator skupia się wyłącznie na generowaniu obraz z promptu, czy może oferuje jeszcze dodatkowe opcje jak powiększanie rozdzielczości (upscaler), tworzenie wariantów na podstawie wkładowego obrazu, modyfikacje w obrazie (inpainting), generowanie i rozszerzanie treści wokół obraz (outpainting). Często są one częścią szerszej usługi. Możliwe, że pozostałe opcje (tekst do wideo), będą nam również potrzebne.

Podsumowując warto przyjrzeć się funkcjonalnościom, stosunkowi jakości do ceny oraz wpierw, zastanowić się nad przeznaczaniem i do czego chcemy wykorzystać rozwiązanie typu tekst na obraz AI? W celach artystycznych, do tworzenia NFT, do edycji istniejących fotografii, tworzenia packshotów i grafiki produktowej? A może do czegoś innego? Zwracając uwagę na powyższe cechy, można znaleźć generator obrazów oparty o SI, który będzie bardziej dostosowany dla naszych potrzeb. W ten sposób będziemy mogli ułatwić sobie prace i zwiększyć swoją produktywność na co dzień.

Najlepsze narzędzia AI do tworzenia obrazów

Sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała sposób, w jaki tworzymy obrazy. Tworzenie oszałamiających i profesjonalnie wyglądających wizualizacji jest teraz łatwiejsze i dostępne dla każdego. Co więcej, nie jest wymagana do tego ścisła wiedza techniczna ani wysokie, manualne umiejętności artystyczne.

Do opisu obrazu wyjściowego mamy do wykorzystania zazwyczaj 400 znaków w tzw. promptcie (od ang. prompt – wskazówka, krótki opis), czyli polu tekstowym do opisu obrazu, który chcemy uzyskać. Powinniśmy być precyzyjni i konkretni, w tym co chcemy otrzymać, dając liczne wskazówki.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mogą pomóc w tworzeniu obrazów w mgnieniu oka. Narzędzia te wykorzystują zaawansowane algorytmy i modele do generowania grafik na podstawie danych wejściowych i preferencji użytkownika. Poznajmy te, którym naszym zdaniem, warto się przyjrzeć.

DALL-E 2

DALL-E 2 to już druga odsłona modelu do generowania obrazów AI, stworzone przez rozpoznawalną już firmę OpenAI, odpowiedzialną za słynny ChatGPT. Nazwa powstała dzięki połączeniu nazwiska Salvadora „Dali” i postaci znanego filmu animowanego Pixara, uroczego robota „WALL-E”.

Dzięki DALL-E 2 użytkownicy mogą szybko generować wysokiej jakości obrazy. Algorytm został wytrenowany na bazie 650 milionów obrazów i grafik oraz ich opisów, dając mu solidne podstawy do tworzenia niesamowitych kreacji wizualnych. DALL-E jest w stanie tworzyć fotorealistyczne obrazy wysokiej jakości, ale brakuje w nim bardziej szczegółowych opcji parametryzacji. Na rynku jest też wiele innych rozwiązań, które wykorzystują modele DALL-E i DALL-E 2, ale mogą oferować dodatkowe opcje. Oficjalną stronę znajdziesz tutaj.

Najważniejsze cechy DALL-E 2

 • Generowanie obrazów wysokiej jakości, które wyglądają tak, jak prawdziwe fotografie.
 • Outpainting – rozszerzenie obrazu po za jego granicę i wygenerowanie nowej wizualnej treści wokół.
 • Zwiększenie rozdzielczości istniejącego obrazu.
 • Inpainting – możliwość edycji wygenerowanego obrazu.
 • Wariacje istniejącego obrazu.

Ograniczenia DALL-E 2

 • Czasami obraz, który otrzymamy, będzie niezgodny z opisem.
 • Ograniczona interaktywność, proces jednokierunkowy bez zaawansowanych opcji parametryzacji.
 • Brak możliwości trenowania własnych modeli.
 • Wygenerowanie pożądanych wyników może zająć czasem dużo czasu.

Cena DALL-E 2

Wszyscy użytkownicy otrzymują na początek 50 darmowych kredytów, co wystarcza do zapoznania się z działaniem narzędzia i stworzenia około 200 obrazów. Co miesiąc otrzymujesz kolejne 15 darmowych kredytów (około 60 obrazów). Ostatecznie jeśli myślisz o regularnym korzystaniu, zapewne zdecydujesz się na płatną wersję.

Płatna wersja kosztuje 15$ za pakiet kredytów, za którą otrzymujemy 115 kredytów, które powinny wystarczyć do wygenerowania około 460 obrazów.

Zależnie od rozdzielczości zdjęcia, jednostkowe koszty kształtują się następująco:

 • 1024×1024: 0.020$ / zdjęcie
 • 512×512: 0.018$ / zdjęcie
 • 256×256: 0.016$ / zdjęcie

Oceny i recenzje DALL-E 2

 • 4.2/5 na 15 ocen w G2.
text to image DALLE

Midjourney

Podobnie jak DALLE, Midjourney to oparty na sztucznej inteligencji model i generator obrazów, który tworzy unikalne i wysokiej jakości treści graficzne. Szczegóły dotyczące zbioru danych, które posłużyły do stworzenia Midjourney pozostają jednak nieujawnione. Sposób, w jaki Midjourney tworzy obrazy, bazuje na przewidywaniu i analizie kolejnych etapów pośrednich między obrazami wejściowymi i wyjściowymi. Midjourney oferuje większe możliwości personalizacji opcji, a wraz z niedawno opublikowanym Midjourney V5, może tworzyć hiperrealistyczne grafiki i zdjęcia, które potrafią wprawić w zdumienie i podziw. Strona aplikacji jest dostępna tutaj.

Midjourney oferuje użytkownikom możliwość tworzenia grafiki poprzez wykorzystanie poleceń bota Discord do interakcji. W płatnej wersji możemy wykorzystywać bota na prywatnym serwerze Discord. Użytkownicy generują obrazy za pomocą polecenia /imagine i wpisując dalsze polecenia w prompt.

Najważniejsze cechy Midjourney

 • Szybki rozwój modelu, między wersją 4, a 5.1 jest różnica.
 • Wysokiej jakości obrazy do wszechstronnych celów.
 • Wariacje wygenerowanego lub przesłanego obrazu.
 • Duża społeczność.

Ograniczenia Midjourney

 • Wymaga nauczenia się korzystania z komunikatora Discord i dokumentacji oraz poleceń Midjourney.
 • Bezpłatna wersja dostępna tylko na publicznym kanale Discord, który może być uciążliwy do użytkowania z racji obciążenia innymi użytkownikami.
 • Czasami obraz, który otrzymamy, będzie niezgodny z opisem.
 • Wygenerowanie pożądanych wyników może zająć czasem dużo czasu.
 • Brak opcji edycji fragmentów wygenerowanego obrazu.

Cena Midjourney

Oprócz bezpłatnej wersji próbnej, Midjourney oferuje trzy poziomy subskrypcji: Basic, Standard, Pro.

 • W bezpłatnej wersji otrzymujemy 24 minuty (0,4 godziny) do wykorzystania na licencji CC BY-NC 4.0. Godzina użytkowania w trybie fast powinna wystarczyć na około 60 obrazów. W trybie relaxed obrazy generowane są dużo wolniej (do 10 minut).
 • Plan Basic to koszt: 10$ miesięcznie (lub 8$ w płatności za rok z góry), otrzymujemy 3.3h/mies.
 • Plan Standard to koszt: 30$ miesięcznie (lub 24$ w płatności za rok z góry), otrzymujemy 15h/mies + nielimitowany czas w trybie relaxed.
 • Plan Pro to koszt: 60$ miesięcznie (lub 48$ w płatności za rok z góry), otrzymujemy 30h/mies + nielimitowany czas w trybie relaxed.

Do każdego płatnego planu można dokupić dodatkowy czas w cenie 4$ za godzinę użytkowania.

Oceny i recenzje Midjourney

 • 4.6/5 na 62 recenzji w ProductHunt.
v5-showcase Midjourney - Discord

DreamStudio (Stable Diffusion XL)

Stable Diffusion to utajony model dyfuzji (LDM – latent diffusion model), czyli rodzaj głębokiej, generatywnej sieci neuronowej. Stabilna dyfuzja generuje obrazy poprzez wielostopniowe modele, gdzie jednym z ważniejszych kroków jest rozpraszanie szumu. Narzędziem, które zostało zbudowane na podstawie tego modelu jest np. DreamStudio. Co ważne dla bardziej zaawansowanych użytkowników możemy korzystać z własnych, wytrenowanych modeli.

Twórcą Stable Diffusion i DreamStudio jest firma Stability AI wraz CompVis i RunwayML. Model ten jest dostępny na zasadzie otwarto-źródłowej (ang. open-source). Innymi słowy model Stable Diffusion został udostępniony publicznie. Oznacza to też, że użytkownicy mogą przeglądać, zmieniać lub rozpowszechniać własne oprogramowanie stworzone w oparciu o ten model. Chociaż nadal mogą występować pewne ograniczenia. Dokładniejsze informacje o licencji można uzyskać zapoznając się z licencjami w modelu Creative ML i OpenRAIL-M.

Dla przeciętnego użytkownika istnieje m.in. aplikacja DreamStudio (oficjalna strona), którą można uruchomić w przeglądarce i z jej pomocą tworzyć obrazy. Można też np. skorzystać z API i generatora na huggingface tutaj.

Najważniejsze cechy DreamStudio:

 • Wiele gotowych styli do wyboru, w tym nieograniczone możliwości dodawania nowych.
 • Przyjazny interfejs.
 • Opcje parametryzacji.
 • Możliwość dodania i wykorzystywania wielu własnych modeli.
 • W przypadku własnych modeli nie ma ograniczeń cenzury.

Ograniczenia DreamStudio:

 • Dużo opcji, które wymagają zrozumienia i nauki.
 • Skomplikowany system rozliczania, który wynika z mnogości opcji.
 • Wygenerowanie pożądanych wyników może zająć czasem dużo czasu.

Cena DreamStudio:

Po zarejestrowaniu się w Dream Studio otrzymujesz 25 darmowych kredytów, co powinno wystarczyć na około 30 obrazów, jeśli pozostawisz ustawienia domyślne.

Następnie płatna opcja to koszt 10$ za 1000 kredytów. Ich zużycie zależy od wybranych opcji, rozmiaru, ilości kroków dyfuzji itp. W przypadku API ceny kształtują się inaczej, ale jest to opcja dla zaawansowanych użytkowników.

Oceny i opinie o DreamStudio:

Dream Studio na ProductHunt zebrał dotychczas 4.7/5 na blisko 20 ocen. Natomiast sam model Stable Diffusion cieszy się dużą popularnością z ponad 8 tys. polubień na Hugging Face.

DreamStudio

Adobe Firefly

Adobe Firefly to generator obrazu, który został wprowadzony do programu Adobe Photoshop (póki co w wersji beta). Dzięki niemu możliwe jest tworzenie obrazów lub modyfikacja istniejących bezpośrednio w programie Photoshop.

Firefly wykorzystuje technologię CAI, która zapewnia transparentność i odpowiedzialność tworzonej treści. Narzędzie to oferuje również generowanie własnych wektorów, pędzli i tekstur, a także edycję wideo i 3D. Adobe Firefly ma na celu ułatwienie i przyśpieszenie  procesu tworzenia treści graficznych i projektowania. Więcej można przeczytać na stronie Adobe poświęconej Firefly, tutaj.

Najważniejsze cechy Adobe Firefly

 • Prostota obsługi. Wystarczy wpisać instrukcję w pole tekstowe promptu.
 • Wysoka jakość obrazów.
 • Możliwość szybkiej edycji i modyfikacji istniejących obrazów.
 • Możliwość tworzenia tekstur, wektorów, wideo.

Ograniczenia Adobe Firefly

 • Może wymagać zainstalowania programu Adobe lokalnie: Photoshop lub Illustrator. Adobe Express działa też w przeglądarce.
 • Pomimo, że oprogramowanie Adobe działa offline, Firefly wymaga połączenia z internetem.
 • Może wymaga odpowiedniej ilości RAM, karty graficznej i sterowników, zależnie z którego narzędzia Adobe korzystamy.
 • Wygenerowanie pożądanych wyników może zająć czasem dużo czasu.

Cena Adobe Firefly

Koszt jest związany z korzystaniem z którejś z opcji cenowej Creative Cloud. Ceny rozpoczynają się od 9.99$ za Adobe Express lub 19.99$ miesięcznie za program Photoshop.

Ocena i recenzje Adobe Firefly

Adobe Firefly Beta zostało udostępnione dość niedawno i nie ma jeszcze bardzo dużo powszechnie dostępnych ocen. Niemniej jednak można uznać, że spotkał się z dużym entuzjazmem różnych środowisk.

Photoshop Adobe Firefly

RunwayML

RunwayML to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala użytkownikom generować obrazy na podstawie opisów tekstowych i różnych modeli, ale nie tylko. Możemy też rozszerzać istniejące grafiki lub zdjęcia, tworząc „nieskończone obrazy” (ang. infinite images) lub tworzyć m.in. wideo albo transkrypty.

Możliwość wykorzystania różnych otwarto-źródłowych modeli daje ogromne możliwości. To wszystko sprawia, że platforma RunwayML jest uniwersalnym narzędziem AI do różnych zastosowań. Tutaj jednak skupimy się na generowaniu grafiki. Więcej o text to image od Runway przeczytasz tutaj.

Najważniejsze cechy RunwayML

 • Wiele różnych zastosowań, nie tylko text to image, m.in. wideo.
 • Możliwość wytrenowania własnych modeli bez wiedzy technicznej.
 • Przyjazny interfejs.
 • Wysoka rozdzielczość do 2k.

Ograniczenia RunwayML

 • Czasami obraz, który otrzymamy, będzie niezgodny z opisem.
 • Wygenerowanie pożądanych wyników może zająć czasem dużo czasu.

Cena RunwayML

Narzędzie jest dostępne w 3 planach subskrypcyjnych:

 • Standard: 12$/mies.
 • Pro: 28$/mies.
 • Enterprise: ustalane indywidualnie

Oceny i recenzje RunwayML

 • ProductHunt: 4.3/5 (ponad 20 recenzji)
Text to Image - RunwayML

Twórz obrazy z AI

Bez wątpienia szybki rozwój technologi AI wpływa na świat wokół nas. Generowanie obrazów z AI to tylko jedno z wielu zastosowań tego typu narzędzi w dzisiejszych czasach. Warto wykorzystywać możliwości, jakie ze sobą niosą. Oczywiście należy też pamiętać o ograniczeniach i zagrożeniach z nich płynących, ale ostatecznie narzędzia AI mogą nam pomóc w rozwoju i produktywności w równym stopniu co rewolucja przemysłowa w XIX wieku.

Narzędzia AI do tworzenia grafiki mogą służyć jako cenne źródło inspiracji dla twórców, impuls do rozwoju sztuki. Dzięki nim zwiększa się dostępność do wysokiej jakości treści graficznej skrojonej do potrzeb.

Obecnie powstaje wiele różnych narzędzi i wtyczek m.in do generowania obrazu z tekstu. Jeśli zajmujesz się projektowaniem graficznym warto przyjrzeć się też takim narzędziom jak np. Canva Pro lub Pixelied (alternatywa dla Canvy). One również posiadają wbudowane opcje tworzenia grafiki z AI.

Przy wyborze narzędzi AI do generowania obrazów należy zwrócić uwagę na róże czynniki i przetestować różne opcje, aby wybrać najlepsze narzędzie dla naszych potrzeb. Istotne w tym procesie jest zrozumienie, jakie cele chcemy osiągnąć, jakie są nasze umiejętności i jaki poziom skomplikowania projektów chcielibyśmy realizować.

Mamy nadzieję, że pośród wymienionych wyżej pozycji, znajdziesz najlepszy generator obrazów dla siebie. Innymi usługami do tworzenia wysokiej jakości obrazów i sztuki AI są np.:

 • Jasper Art
 • Nightcafe
 • Starry AI
 • Craiyon
 • Pixray
 • Bing Image Creator
 • Picsart
 • Dezgo.

Często zadawane pytania

Generatory obrazów są nową technologią i zrozumiałe, że wokół nich powstaje wiele pytań. Odpowiadamy na niektóre z nich.

Jak działa generowanie obrazów za pomocą narzędzi AI?

Generowanie obrazów za pomocą narzędzi sztucznej inteligencji polega na dostarczaniu algorytmowi uczenia maszynowego dużego zbioru danych obrazów. Algorytm wykorzystuje następnie te dane do identyfikacji wzorców i tworzenia modelu, który może generować własne obrazy w oparciu o te wzorce.

Proces ten znany jest jako głębokie uczenie (ang. deep learning) i obejmuje wiele warstw sztucznych sieci neuronowych, które uczą się rozpoznawać i powielać wzorce w danych. Narzędzie AI można następnie przeszkolić w zakresie generowania nowych obrazów poprzez wprowadzanie określonych parametrów, takich jak kolory, kształty i tekstury.

W miarę jak narzędzie AI będzie się uczyć i doskonalić, może generować coraz bardziej realistyczne i złożone obrazy, co czyni je cennym narzędziem do szeregu zastosowań, w tym sztuki, projektowania i reklamy.

Czy generowane obrazy można pobrać jako plik?

Tak, generatory obrazów AI oferują możliwość pobrania wygenerowanego obrazu w postaci pliku graficznego, najczęściej w formacie jpg, png.

Czy generowane obrazy mogą być edytowane?

Tak, niektóre narzędzia AI oferują funkcję edycji, pozwalające na dostosowanie generowanego obrazu do indywidualnych potrzeb. Obrazy można też poddać ręcznej obróbce w programach graficznych.

Czy można łączyć generowane obrazy z innymi plikami graficznymi?

Tak, generowane obrazy mogą być łączone z innymi plikami graficznymi, takimi jak zdjęcia czy inne obrazy. To daje możliwość tworzenia unikalnych i interesujących projektów graficznych.

Czy generowane obrazy są dostępne w różnych rozdzielczościach?

Tak, większość narzędzi AI umożliwia generowanie obrazów w różnych rozdzielczościach. Najczęściej są to rozmiary 512×512 i 1024×1024, rzadziej większe rozmiary. W tym celu można jednak skorzystać z narzędzia zwanego upscaler, czyli po prostu powiększania obrazu, żeby uzyskać większe rozdzielczości nawet w 4k.

Czy generowanie obrazów jest proste w użyciu?

Większość narzędzi AI jest łatwa w użyciu i oferuje prosty interfejs użytkownika. W przypadku bardziej zaawansowanych opcji generowania obrazów, może być konieczne zapoznanie się z dokumentacją i zasadami korzystania oraz pisania instrukcji. Przydatna jest też ogólna wiedza na temat sztuki i fotografii lub umiejętność odnajdywania potrzebnych informacji.

Czy mogę korzystać z narzędzi AI do generowania obrazów na potrzeby mojego biznesu?

O ile nie naruszają one warunków licencji użytkowania, generowane obrazy często mogą być używane do celów biznesowych. Komercyjne użytkowanie jest dostępne zazwyczaj w płatnych planach dostępnych narzędzi. Należy się zapoznać z zasadami użytkowania konkretnego narzędzia i udzielanej licencji oraz praw użytkowania.

Należy także pamiętać, że jest to kwestia wciąż prawnie w pełni nieuregulowana i mogą następować zmiany w celu ochrony niektórych prac lub ograniczeń w użytkowaniu w przyszłości. Należy zachować zdrowy rozsądek i nie kopiować istniejących prac objętych prawami w wyrazisty i bezsporny sposób.

Jak wygląda kwestia praw autorskich generowanych obrazów?

Prawa autorskie do generowanych obrazów zależą od narzędzia AI i jego licencji użytkowania. Najczęściej płatne wersję umożliwiają komercyjny użytek. Zawsze jednak należy pamiętać, że generowanie obrazów opiera się na łączeniu różnych stylów i elementów, co może prowadzić do naruszenia praw autorskich, jeśli w zbyt ewidentny sposób przypominają one pierwowzór. Generatory obrazów są tylko narzędziem twórczym i ostatecznie odpowiedzialność może spoczywać na użytkowniku, który wykorzystał w takim narzędziu prace z zewnątrz objęte prawami autorskimi.

Czy każdy może korzystać z narzędzi AI do generowania obrazów?

Tak, większość narzędzi AI jest otwarta dla użytkownika i nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej ani umiejętności artystycznych. Dodatkowo wiele narzędzi oferuje bezpłatne plany, które pozwalają na wygenerowanie kilkunastu lub kilkudziesięciu obrazów, czasem nawet w ujęciu comiesięcznym.

Każdy może rozpocząć pracę z narzędziami AI. Przydatny jest jednak choć podstawowy język angielski, żeby swobodnie poruszać się po interfejsie.

Redakcja Jobleer
Redakcja Jobleerhttps://www.jobleer.pl
W jobleer.pl pomagamy w osiągnięciu sukcesu zawodowego poprzez omawianie trendów technologicznych, wskazówek dotyczących pracy i kariery w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dostęp do jakościowej wiedzy, zasobów i kursów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy, lepszych możliwości i rozwoju kariery.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne

zapis na newsletter i akademia jobleer

🚀 Odkryj moc AI w Twoim biznesie - w praktyce!

Newsletter, który jest bezpłatnym, praktycznym mini-kursem AI dla Przedsiębiorców! 🎓 Odkryj:

✍️ Tworzenie tekstów z AI
🎯 AI w marketingu strategicznym
🗣️ Sekrety ChatGPT
🤖 Chatboty AI w obsłudze Klienta
👩‍💼 Dedykowani asystenci AI
🎨 Sprawne tworzenie grafik
⚙️ Automatyzuj z no code

Sprawdź skrzynkę email i potwierdź subskrybcję klikając w link!