piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNarzędzia i programyRecenzja Pixelied - czy to alternatywa do Canva?

Recenzja Pixelied – czy to alternatywa do Canva?

W poszukiwaniu szybkiego i łatwego sposobu na tworzenie grafik, wielu twórców treści korzysta z popularnych narzędzi jak np. Canva Pro. Niestety, ta popularność może prowadzić do braku unikalności tworzonych grafik. Z drugiej strony, korzystanie z bardziej złożonych programów graficznych bywa mozolne i czasochłonne lub po prostu wymaga więcej nauki. Czy istnieje inne rozwiązanie, które pozwoli na tworzenie szybkich i oryginalnych kreacji graficznych?

Wiele osób i twórców treści poszukuje narzędzi, które pozwala na tworzenie unikalnych grafik w krótkim czasie. Mniej znanym kreatorem grafiki online jest Pixelied. Program oferuje możliwość tworzenia grafik dla mediów społecznościowych lub np. miniatur YouTube, Twitch.

Czy Pixelied rzeczywiście jest rozwiązaniem na szybkie tworzenie bardziej unikalnych grafik na różne potrzeby? Sprawdźmy to w praktyce i przejdźmy do recenzji Pixelied.

Co to jest Pixelied?

Pixelied to aplikacja online do edycji i tworzenia grafik, która pomaga w łatwy i przyjazny sposób projektować oryginalne kreacje. Jest to przydatne narzędzie dla każdego, kto chce stworzyć grafiki na potrzeby postów na social mediach, reklam, stron i sklepów internetowych czy YouTube. W skrócie, Pixelied to narzędzie online, które pomaga w tworzeniu i edycji treści graficznych, jak banery, posty, zdjęcia produktowe, reklamy cyfrowe.

Pixelied aplikacja do grafiki online

Dla kogo jest Pixelied

Aplikacja Pixelied to narzędzie do projektowania grafiki dostępna dla każdego, kto chce tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty graficzne.

Będzie zatem w szczególności przydatne dla osób pracujących w branżach związanych z marketingiem, reklamą i public relations, ale także twórców treści. Z Pixelied skorzystać mogą twórcy różnego rodzaju treści, influencerzy, streamerzy, właściciele małych firm, start-upów, agencji marketingowych, specjaliści od marketingu, reklamy i wiele innych osób.

Pixelied pomaga w tworzeniu projektów takich jak:

 • reklamy cyfrowe
 • grafiki do mediów społecznościowych
 • banery hero do sklepów internetowych i na social media
 • zdjęcia produktowe, packshoty
 • wizualizacje reklamowe.

Korzystanie z Pixelied jest proste i nie powinno sprawiać problemów nawet początkującym. Przejdźmy do funkcjonalności, żeby ocenić co dokładnie możemy zrobić dzięki tej aplikacji.

Funkcjonalności Pixelied

Pixelied to narzędzie do tworzenia treści graficznej, które oferuje szereg funkcjonalności. W tej sekcji przyjrzymy się niektórym z nich.

Edytor obrazów

Podstawowym oknem, w którym się pracuje jest edytor grafiki online. Ma on dość powszechny i standardowy układ, dzięki czemu użytkowanie powinno być bezproblemowe dla każdego, kto miał styczność z podobnymi edytorami graficznymi. Dla pozostałych nauka też powinna być szybka, dzięki wskazówkom i intuicyjności interfejsu. Edytor obrazów jest przejrzysty i przyjemny dla oka.

Po lewej mamy różne zakładki z elementami i zasobami, po środku płótno i obszar roboczy, nad którym pracujemy, a po prawej konspekt poszczególnych stron, jeśli mamy ich więcej niż jedną. U samej góry widoczny jest też pasek z opcjami takimi jak:

 • Cienie
 • Wyrównanie
 • Układ warstw
 • Rozmiar danej warstwy
 • Paleta kolorów.

Mamy także szybką możliwość zmiany rozmiaru projektu na inny. Oczywiście pozostaje nam wtedy kwestia rozmieszczenia elementów na płótnie, ale proces jest prosty i szybki — na zasadzie przesuń i upuść.

Z wartych wymienienia niedogodności można wspomnieć o tym, że nie można zmienić wielu pól tekstowych jednocześnie. Jeśli chcemy dostosować czcionkę, kolor i rozmiar, każde pole musimy niestety zmieniać osobno. Dość kłopotliwe. Nie mamy też bezpośredniego podglądu listy wszystkich warstw. Miejmy nadzieje, że te funkcje w Pixelied zostaną dodane.

Pixelied edytor obrazów online podgląd

Gotowe szablony

Jeśli nie chcemy tworzyć projektu zupełnie od podstaw, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Gotowe szablony ułatwiają pracę nad projektami i przyśpieszają ich produkcję. Dzięki nim możemy zaoszczędzić czas i znaleźć inspiracje dla oryginalnego projektu.

Pixelied oferuje ponad 4000 gotowych szablonów w ponad 20 formatach. Znajdziemy tu szablony dla social mediów, reklam, okładek e-booków i innych celów. Po wybraniu odpowiedniego szablonu, możesz go poddać lekkim modyfikacjom, aby dostosować go do swoich potrzeb.

Szablonów jest mniej niż w Canvie lub niektórych, innych alternatywach, jednak są sukcesywnie dodawane. Wyróżnić można ich design i oryginalność, bowiem szablony są ładne i biorąc pod uwagę popularność Canvy, są mniej powszechne, jeśli projekt poddamy tylko drobnym modyfikacjom.

Pixelied szablony grafik na social media

Ikony i ilustracje

Ikony i ilustracje to elementy, które mogą znacznie urozmaicić projekt graficzny. Na szczęście w Pixelied do dyspozycji mamy wiele gotowych ikon i ilustracji, które możemy wykorzystać.

Znajdziemy tu różne elementy jak kształty, emotikonki, loga kanałów społecznościowych. Możemy nawet stworzyć własne, co opiszemy za chwilę.

Pixelied ikony i kształty
Pixelied biblioteka ilustracji i obrazków

Generator ikon i ilustracji AI

Ciekawą opcją jest generator AI ikon, ilustracji i wzorów. Wybierając odpowiednią opcję i dodając opis tego, co chcemy uzyskać, możemy dość szybko stworzyć unikalne grafiki takie jak, loga, ikonki, ilustracje, wzory lub gradienty.

Pixelied generator ikon i ilustracji AI
Pixelied generator ikon AI

Makiety do zdjęć produktowych

W aplikacji Pixelied możemy także skorzystać z szablonów makiet do zdjęć produktowych lub projektów. Jest to praktyczne rozwiązanie jeśli chcesz zaprezentować swój projekt klientowi lub szefowi lub stworzyć reklamę bądź prezentację produktową.

Pixelied modele i makiety

Obecnie makiety dotyczą głównie ekranów urządzeń – laptopów, telewizorów, tabletów itp. Choć są też dostępne makiety dla t-shirtów i materiałów drukowanych jak książki i magazyny.

Po kliknięciu na pasku narzędzi znajduje się przycisk „Edytuj zawartość makiety”, dzięki któremu możemy przejść do dodatkowego edytora zawartości makiety. Nie różni się on od głównego edytora projektów. Dodatkowo po prawej stronie mamy podgląd wyglądu projektu makiety.

Pixelied edytor makiet

Obrazy stockowe

W Pixelied wbudowana jest także biblioteka ponad 5 milionów zdjęć stockowych. Możemy zaimportować i wykorzystać w naszych projektach zarówno obrazy stockowe, jak i własne zdjęcia.

Biblioteka zdjęć Pixelied pozwala na łatwe i szybkie przeglądanie oraz wybieranie spośród milionów wysokiej jakości obrazów w różnych kategoriach. Bez względu na to, czy potrzebujemy fotografii natury, architektury, portretów lub innych tematów, znajdziemy tu ich szeroki wybór. W wyborze zdjęcia pomogą nam kategorie oraz filtry kolorów i orientacji zdjęcia.

W przypadku braku odpowiedniego obrazu w bibliotece Pixelied, istnieje również możliwość zaimportowania własnych zdjęć.

Pixelied biblioteka zdjęć i obrazów

Generator obrazów AI

Oprócz gotowych zdjęć możemy wygenerować także własne dzięki sztucznej inteligencji. Analogicznie do wspomnianego wcześniej generatora ilustracji. Poniżej przykład stworzonego w ten sposób obrazu — pizza z pierogami. Nie będziemy kulinarnie oceniać tego dania, ale wizualnie udało się osiągnąć pożądany efekt.

W przypadku tego typu generatorów najczęściej musimy podjąć kilka prób. Na każde wydanie polecenie otrzymujemy dwie propozycje. O tym jak korzystać i pisać skuteczne prompty AI, przeczytasz w innym artykule.

Pixelied tworzenie obrazów AI

Usuwanie tła

Usuwanie tła zaskakuje wygodą i szybkością. Za pomocą jednego kliknięcia możesz usunąć tło ze zdjęcia, a wyniki są naprawdę dobre. Niestety, nie ma opcji dostosowania rezultatu, więc w przypadku bardziej skomplikowanych obrazów może to być ograniczeniem.

Pixelied usuń tło zdjęcie przed
Pixelied usuń tło zdjęcie po

Filtry zdjęć

Nie brakuje też oczywiście filtrów do zdjęć jak sepia, technicolor itp. Możemy także nanieść na zdjęcia inne poprawki i modyfikacje w postaci dostosowania kontrastu, jasności, dodać rozmycie, szum.

Pixelied filtry i efekty zdjęć

Eksport plików

Dostępne formaty eksportu obejmują popularne rozszerzenia, takie jak PNG, JPG, ale także formaty, takie jak WebP, PDF, SVG.

Pixelied formaty eksportu plików

Konwerter plików

Interesując opcją, do której nie potrzeba zakładać nawet konta, jest konwerter rozszerzenia plików graficznych. Dzięki konwerterowi możemy zmienić np. pliki JPG w WebP.

Pixelied konwerter rozszerzenia plików graficznych

Co odróżnia Pixelied od alternatywnych narzędzi?

Pixelied to narzędzie do projektowania grafiki online, które jest podobne do wielu innych dostępnych programów. Jednak możemy wyróżnić kilka cech, które sprawiają, że ten produkt się wyróżnia.

Z pewnością jeśli zależy nam na oryginalnych szablonach, w porównaniu do innych popularnych narzędzi na rynku, Pixelied może być dobrym wyborem.

W przeciwieństwie do niektórych alternatywnych narzędzi, Pixelied oferuje również wybór gotowych formatów do platform jak Twitch, Soundcloud, Spotify.

Również opcja generowania ikonek, wzorów czy tła nie jest na ten moment standardem dla rożnych alternatywnych rozwiązań. Natomiast funkcjonalność usuwanie tła działa bardzo sprawnie i pomimo braku możliwości edycji rezultatu, wyniki są prawie zawsze bardzo dobre.

Dalszy rozwój aplikacji Pixelied

Pixelied stale się rozwija i udostępnia użytkownikom nowe funkcje, aby umożliwić jeszcze lepszą i łatwiejszą twórczość i edycję.

Warto odwiedzić publicznie dostępną mapę drogową, aby dowiedzieć się, jakie nowości wkrótce pojawią się w aplikacji. Pixelied wkrótce będzie miało takie funkcje jak „ulubione” oraz „udostępnianie plików do podglądu lub edycji”. Dotychczas brakowało zwłaszcza tej ostatniej funkcji.

Dzięki roadmapie, użytkownicy mają też realny wpływ na rozwój aplikacji Pixelied, ponieważ mogą wprowadzać sugestie oraz głosować na te funkcje, które uważają za najbardziej przydatne. To sprawia, że Pixelied jest stale ulepszany z myślą o potrzebach i oczekiwaniach swoich użytkowników.

Pixelied rozwój aplikacji Public Roadmap

Cennik 2023

Pixelied oferuje trzy plany cenowe: Free, Pro i Pro+. Podstawowy plan Free jest bezpłatny i opiszemy go za chwilę. Z płatnych planów możemy wybrać Pro lub Pro+.

Plan Pro kosztuje 4,9$ miesięcznie i obejmuje m.in.:

 • Dostęp do wszystkich szablonów Pro
 • 100 kredytów na generowanie obrazów AI
 • 50 kredytów na usuwanie tła
 • Ponad 500 000 ikon premium i ilustracji
 • Przesyłanie niestandardowych czcionek
 • Nieograniczona liczba folderów
 • Zarządzanie marką bez ograniczeń.

W Planie Pro+, kosztującym 8,25$ za miesiąc, otrzymujemy dodatkowo m.in.:

 • Łącznie 300 kredytów na generowanie obrazów AI
 • Nieograniczone kredyty na usuwanie tła
 • Ponad 2000 realistycznych makiet produktów
 • Licznie narzędzia i filtry AI do edycji obrazów.
Pixelied cennik 2023

Bezpłatny plan

Plan Free w Pixelied oferuje podstawowe funkcjonalności jak:

 • Podstawowe narzędzia do edycji grafiki
 • Ponad 200 darmowych szablonów
 • 4 kredyty do generowania obrazów AI
 • Tysiące stockowych zdjęć i grafik
 • 2 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

Plan darmowy jest rozsądnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują podstawowego narzędzia do edycji grafiki lub chcą wypróbować funkcje Pixelied.

Nasza opinia o Pixelied

Po przyjrzeniu się programowi Pixelied i stworzeniu w nim różnych projektów, możemy stwierdzić, że jest to dobry program do projektowania i edycji grafiki, który jest interesująca alternatywą na rynku. Pixelied jest łatwy w obsłudze i szybki w działaniu.

Program wciąż się rozwija i jest uzupełniany o nowe opcje i funkcjonalności. Na ten moment jest warty bliższemu poznaniu przez każdego, kto potrzebuje tworzyć treści graficzne i poszukuje oryginalnych szablonów oraz łatwego do użycia edytora. Sprawdzi się np. dla streamerów Twitch, instagramerów, sklepów internetowych, ale nie tylko.

Zalety

 • Łatwość obsługi
 • Oryginalne szablony
 • Eksport plików także w mniej popularnych formatach jak WebP, SVG
 • Biblioteka grafik, ikon, makiet, zdjęć
 • Dobrze działające narzędzie do usuwania tła
 • Generator AI obrazów, ikon, ilustracji
 • Pixelied jest tańszy niż niektóre z konkurencyjnych narzędzi, co czyni go atrakcyjną opcją
 • Program działa szybko w porównaniu do różnych konkurencyjnych rozwiązań.

Wady

 • W porównaniu z niektórymi konkurencyjnymi narzędziami Pixelied nie ma wielu gotowych szablonów i formatów np. dla materiałów drukowanych, ulotki, pocztówki, wciąż możemy jednak stworzyć własny rozmiar i projekt
 • W porównaniu z niektórymi narzędziami na rynku, Pixelied ma mniejszą liczbę gotowych szablonów, choć są sukcesywnie dodawane
 • Pixelied jest webowym rozwiązaniem, więc wymaga dobrego łącza internetowego, inaczej może być odczuwalne pogorszenie prędkości działania
 • Brak podglądu listy warstw
 • Brak możliwości masowej edycji czcionek
 • Brak próbnika kolorów
 • Brak animacji
 • Brak edycji wideo
 • Brak wsparcia dla języków innych niż angielski.

Co inni sądzą o Pixelied

Pixelied wciąż się rozwija, posiada już jednak solidne grono użytkowników. Sprawdźmy, co sądzą o nim inne osoby, korzystające z funkcjonalności tej aplikacji.

Pixelied posiada ponad 60 recenzji i ma średnią ocenę 4,5 gwiazdki w 5-stopniowej skali na G2, jednym z najbardziej opiniotwórczych, anglojęzycznych portali z recenzjami oprogramowania. Niektóre recenzje podkreślają:

„Ten innowacyjny program oferuje szereg samodzielnych rozwiązań, które zaspokajają najczęstsze zastosowania, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla firm, które chcą tworzyć wysokiej jakości grafikę bez konieczności zatrudniania projektanta.”

Inna osoba używająca narzędzia stwierdza:

„Jest bardzo łatwy w użyciu. Edytor jest dobrze wyposażony, a najważniejsze jest to, że nie został porzucony. Deweloperzy co miesiąc wprowadzają nowe funkcje. Wiele szablonów, które przyspieszają pracę. Mają też makiety, których używamy dla klientów.”

Z kolei użytkownicy z innego, anglojęzycznego i opiniotwórczego portalu o oprogramowaniu – Capterra, mają podobne zdanie na temat Pixelied, które posiada tam już ponad 100 opinii i ocenę 4,7/5. Jeden z recenzentów mówi:

„Intuicyjny interfejs narzędzia sprawił, że tworzenie grafiki stało się dziecinnie proste, a ja byłem w stanie tworzyć wysokiej jakości projekty za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Wiele opinii użytkowników na temat Pixelied jest pozytywnych i widać, że aplikacja zyskuje uznanie użytkowników na całym świecie.

Alternatywy

Pixelied jest jednym z wielu narzędzi do projektowania grafiki i edycji zdjęć dostępnych na rynku. Warto zauważyć, że każde z tych narzędzi może służyć różnym celom i mieć różniące się w szczegółach funkcje.

Alternatywami dla Pixelied są między innymi:

Zanim zdecydujemy się na wybranie jednego z narzędzi, warto przetestować kilka opcji i wybrać to, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom, zarówno pod kątem dostępnych funkcji, jak i przyjazności dla użytkownika.

Pixelied vs Canva

Pixelied i Canva to dwa popularne narzędzia do projektowania grafiki, w szczególności do tworzenia grafiki na potrzeby social media i internetu. Pomimo, że oba narzędzia oferują podobne funkcjonalności, to istnieje między nimi kilka różnic.

Z racji mnogości opcji w Canvie, Pixelied jest zasadniczo prostszym narzędziem. Opcji tutaj jest mniej, ale jeśli potrzebujemy prostego edytora grafiki online głównie na potrzeby mediów społecznościowych, sklepu online lub bloga, prostota obsługi w tym zakresie może być raczej zaletą niż wadą.

Pixelied wyróżnia się m.in. własnymi, oryginalnymi szablonami oraz możliwością generowania ikon i wzorów przy pomocy sztucznej inteligencji. O ile w Canvie jest edytor obrazów AI, Pixelied oferuje na tym polu dodatkowe opcje.

Canva, z drugiej strony, oferuje ogromny wybór szablonów i szerszy zakres zastosowań, w tym materiałów do druku. Umożliwia także animacje i edycję wideo, których nie ma w Pixelied.

Które narzędzie jest lepsze? To zależy od Twoich potrzeb. Pixelied może być dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz narzędzia do edycji zdjęć produktowych i packshotów lub poszukujesz oryginalnych szablonów do tworzenia grafik. Z racji popularności Canva, wykorzystywane tam szablony mogą być bardziej powszechne

Podsumowanie

Pixelied to aplikacja do projektowania grafiki, skupiająca się na edycji zdjęć oraz udostępniająca bogatą bibliotekę fontów i grafik. Jest to narzędzie dla twórców treści, dzięki któremu w łatwy i przyjazny sposób można poprawić jakość zdjęć oraz wzbogacić treści o wysokiej jakości grafiki. Zachęcamy do wypróbowania Pixelied i przekonania się o jego możliwościach!

Redakcja Jobleer
Redakcja Jobleerhttps://www.jobleer.pl
W jobleer.pl pomagamy w osiągnięciu sukcesu zawodowego poprzez omawianie trendów technologicznych, wskazówek dotyczących pracy i kariery w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dostęp do jakościowej wiedzy, zasobów i kursów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy, lepszych możliwości i rozwoju kariery.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne

zapis na newsletter i akademia jobleer

🚀 Odkryj moc AI w Twoim biznesie - w praktyce!

Newsletter, który jest bezpłatnym, praktycznym mini-kursem AI dla Przedsiębiorców! 🎓 Odkryj:

✍️ Tworzenie tekstów z AI
🎯 AI w marketingu strategicznym
🗣️ Sekrety ChatGPT
🤖 Chatboty AI w obsłudze Klienta
👩‍💼 Dedykowani asystenci AI
🎨 Sprawne tworzenie grafik
⚙️ Automatyzuj z no code

Sprawdź skrzynkę email i potwierdź subskrybcję klikając w link!