wtorek, 9 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaNarzędzia i programyRecenzja Writesonic AI - Cennik, Funkcje i Alternatywy

Recenzja Writesonic AI – Cennik, Funkcje i Alternatywy

Czy odczuwasz czasem zmęczenie zmaganiem się z pisaniem treści i wymyślaniem chwytliwych nagłówków lub postów w mediach społecznościowych? Każdego może dopaść niemoc twórcza. Zapotrzebowanie na dobrej jakości, angażujące treści i przyciągające uwagę nagłówki jest duże.

Niedawny szybki rozwój oprogramowania i narzędzi wspomagających pisanie przy pomocy AI, sprawił, że na rynku istnieje już wiele takich rozwiązań. Jedną z nich jest aplikacja Writesonic, która zdążyła już zebrać rzeszę użytkowników i renomę.

W tym artykule postaramy się przyjrzeć bliżej, czym jest Writesonic, opisać jego główne funkcjonalności, cennik, alternatywy oraz przedstawić naszą ocenę i dla kogo ta aplikacja może być właściwym wyborem.

Czym jest Writesonic

Writesonic to narzędzie do pisania copy (z ang. 'copy’ to w tym przypadku ogólnie pojęta treść, najczęściej marketingowa, dziennikarska). Co ważne jest to narzędzie do pisania AI, czyli generowania treści za pomocą sztucznej inteligencji. Tego typu programy pomagają użytkownikom w tworzeniu treści w ciągu kilku minut. Każdy już chyba słyszał o GPT-3 i firmie OpenAI. Generatory treści bazują na modelach AI do przetwarzania języka i uczenia maszynowego.

Zastanawiasz się pewnie w jaki sposób Writesonic może pomóc zaoszczędzić czas i usprawnić proces tworzenia treści?

Writesonic panel aplikacji

W aplikacji Writesonic mamy do dyspozycji różne pomniejsze narzędzia do generowania różnego rodzaju treści. Zaliczyć do nich możemy asystenta do pisania postów na blogu i artykułów, postów i opisów w mediach społecznościowych, opisów i sloganów do reklam, content marketingu i treści do landing page, a także opisów produktów do sklepów e-commerce i wiele innych. Czas odpowiedzieć na pytanie dla kogo sprawdzi się Writesonic.

Dla kogo jest Writesonic

Aplikacja może być szczególnie przydatna dla osób, które często piszą artykuły, opisy produktów, reklamy, poradniki, materiały marketingowe, posty na social mediach i inne materiały związane z copywritingiem, content writingiem i marketingiem.

Pomaga ona w tworzeniu chwytliwej treści w szybki i efektywny sposób i sprawdza się jako asystent do pisania copy. Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że aplikacja jest popularna pośród copywriterów. Nie mniej jednak korzystać z Writesonic mogą i inne osoby, które są związane z marketingiem lub prostu pisaniem treści. Writesonic sprawdzi się zatem m.in. dla przedsiębiorców, specjalistów od marketingu, menadżerów social media, copy i content writerów, a także dziennikarzy.

Funkcjonalności Writesonic

Dzięki Writesonic mamy dostęp do szeregu funkcji i narzędzi, które z pewnością okażą się przydatne w warsztacie niejednego copywritera, content writera, marketera i wielu innych osób poszukujących asystent pisania AI. Aplikacja Writesonic stara się być uniwersalnym narzędziem zapewniającym szeroką gamę funkcjonalności związanych z generowaniem treści pisanej, choć nie tylko, o czym piszemy poniżej. Writesonic oferuje m.in.:

Chatsonic

Chatsonic to bot AI, który przypomina ChatGPT, ale istotną różnicą jest fakt, że posiada dostęp do aktualnych danych na żywo. Chatsonic oferuje nam funkcjonalność opartą na sztucznej inteligencji, która zapewnia pomoc w tworzeniu treści, tworzeniu sugestii, odpowiadaniu na zadawane pytania i odkrywaniu różnych, nowych pomysłów.

Dodatkowo możemy wybrać spośród różnych, gotowych osobowości, które wpływają na styl i treść odpowiedzi, np.: poeta, księgowy, doradca kariery.

Writesonic - Chatsonic wybór wbudowanej osobowości

Botsonic

Dzięki Writesonic możesz także zbudować własny bot AI, który będzie wytrenowany na Twoim zestawie danych. Co to znaczy? Możesz przesłać własne dane i informacje na podstawie, których bot nauczy się udzielać informacji.

Może być to np. doskonałe narzędzie do obsługi klienta w przypadku pytań o produkty. Wystarczy przesłać, wcześniej zebrane, częste pytania od klientów z odpowiedziami oraz specyfikację produktów. Botsonic powinien nauczyć się udzielać odpowiedzi nie gorzej niż ludzki pracownik.

Writesonic - Botsonic, własny Bot AI

Biblioteka szablonów AI

Writesonic zapewnia zróżnicowany i bogaty wybór szablonów do tworzenia treści, głównie marketingowych. Obejmują one jednak także różne, ogólne formaty, takie jak pisanie artykułów na blog, krótkie posty w mediach społecznościowych, wiadomości e-mail, opisy produktów, parafrazowanie istniejącego tekstu, tekst piosenki, biogram osobowy.

Oto tylko kilka szablonów AI, które oferuje Writesonic:

 • Kreator analogii
 • Narzędzie zamiany głosu biernego na czynny
 • Reklamy na Facebook Ads, LinkedIn Ads, Google Ads
 • Odpowiedzi na forum Quora
 • Skracanie treści
 • Plusy i minusy
 • Wizja i misja firmy
 • Posty do kanałów social media
 • Strony docelowe na stronie internetowej (ang. landing pages).
Writesonic - biblioteka szablonów

Sonic Editor

Jeśli nie chcemy lub nie wiemy, z którego szablonu skorzystać, możemy wybrać Sonic Editor i rozpocząć od „czystej kartki”. W ten sposób będziemy mieć wszystkie szablony prompt do dyspozycji z boku lub będziemy mogli swobodnie pisać w edytorze tekstu AI (tzw. edytor long-form), wspierając się opcją pisz z AI. Zarówno w tej wersji jak i w przypadku szablonów, Writesonic po polsku działa bardzo dobrze.

Z Sonic Editor możemy korzystać w trybie „focus mode”, mając szablony z boku. Drugą opcją jest „sonic mode”, gdzie możemy w każdej chwili wygenerować wybraną długość tekstu AI.

Writesonic - Sonic Editor pisanie w edytorze long-form tryb sonic mode
Writesonic - Sonic Editor tryb focus mode

Zmiana tonu

Narzędzie do zmiany tonu oferowane przez Writesonic może pomóc w tworzeniu treści zgodnych z pożądanym tonem głosu marki. Nie wszystkie dostępne narzędzia na rynku posiadają taką funkcjonalność. Dostępne są różne opcje tonu głosu, w tym perswazyjny, informacyjny, dramatyczny, dowcipny i sarkastyczny. Możesz dostosować wybór tonu do marki i grupy docelowej, aby zaspokoić różne potrzeby.

Photosonic – tekst na obraz

Ciekawą opcją jest Photosonic, czyli generator tekstu do obrazów. Jak widać Writesonic to nie tylko treści stricte pisane. Opisując tekstowo, co chcemy uzyskać na obrazku, po chwili otrzymamy propozycję obrazu. Jeśli nie mieliśmy nigdy styczności z takim zaawansowanym narzędziem, będziemy musieli nauczyć się jak pisać precyzyjne opisy. Rezultaty nie zawsze są takie jak byśmy chcieli, ale można też uzyskać świetne efekty.

Photosonic tekst na obraz rezultat
Superman jadący na uprzężonym bizonie na dziewiczej prerii, obraz olejny

Masowa produkcja treści

Writesonic umożliwia przesłanie plików CSV w celu masowego generowania treści (ang. bulk generate). Sprawdzi się to np. do opisów produktów dla sklepów e-commerce, ale też i wielu innych zastosowań marketingowych. Za jednym kliknięciem możemy utworzyć ponad 1000 treści, wliczając opisy produktów, tweety, treści na Tiktok lub do reklam Facebook Ads.

Wtyczka Chrome

Rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome może generować i ulepszać treści na różnych, zewnętrznych platformach internetowych, takich jak Dokumenty Google, Gmail, Twitter, LinkedIn, Facebook. Funkcja ta może być przydatna, ponieważ eliminuje potrzebę przełączania się między platformami podczas tworzenia i optymalizacji treści.

Jak widać Writesonic jako narzędzie all-in-one (ang. wszystko w jednym), dostarcza różnorodnych rozwiązań do tworzenia treści wspomaganej przez AI.

Writesonic 2023 cennik

Writesonic jest dostępny w kilku planach do wyboru, których cena zależy od miesięcznego limitu słów i liczby użytkowników. Oprócz bezpłatnej wersji próbnej, którą opiszemy za chwilę, dostępna jest wersja Pro oraz Enterprise. Ta ostatnia jest wyceniania indywidualnie i jak nazwa wskazuje jest raczej przeznaczona dla dużych firm lub wymagających użytkowników. Dla większości zainteresowanych płatnym planem pozostaje plan Pro, gdzie możemy wybrać interesujący nas miesięczny limit generowanych słów.

Plan Pro zaczyna się do 12,67 $ miesięcznie przy płatności z góry za rok. W tej cenie, w jakości Premium, mamy limit 100 000 słów miesięcznie i 1 użytkownika. Jednak jeśli chcemy korzystać z lepszej jakości tekstów generowanych za pomocą modelu GPT-4, czyli jakości Superior, w tej cenie będziemy mieć 1/3 tego limitu, dokładnie 33 334 słów. Górna granica zamyka się w 6 mln słów dla Premium i 2 mln dla Superior oraz 15 użytkownikach.

Writesonic cennik 2023

Darmowy okres próbny

Writesonic ma do zaoferowania również bezpłatny okres próbny, który pozwala wygenerować do 10 000 słów treści. Umożliwia to przetestowanie niektórych funkcji i ogólnie aplikacji, jednak nie będziemy mieć dostępu do wszystkich funkcjonalności. Po wykorzystaniu limitu możemy przejść na plan płatny.

Alternatywy dla Writesonic

Na rynku istnieje już wiele wartych uwagi narzędzi AI do pisania treści. Cechują się one jednak często różnymi funkcjonalnościami i specyfiką. Jeśli chcesz wybrać narzędzie, które najbardziej będzie pasowało do Twojego stylu pracy i potrzeb, warto wypróbować także inne opcje. Spośród kilku alternatyw dla Writesonic, możemy wymienić:

Każde z tych narzędzi do tworzenia treści AI ma swoje unikalne funkcje i bez wątpienia najlepszy wybór to indywidualna sprawa. Skoro już wiesz, co Writesonic jest w stanie zrobić, przejdźmy teraz do jego właściwej oceny.

Werdykt i ocena Writesonic

Funkcje Writesonic i ogólną przydatność tego narzędzia należy ocenić dobrze. Z pewnością dla wielu osób będzie ono użyteczne. Na wyróżnienie zasługują liczne szablony, których często nie znajdziemy w rozwiązaniach konkurencji. Warto zwrócić także uwagę na wsparcie różnych języków i jakość generowanej treści w płatnym planie Pro i jakości Superior.

Writesonic stara się być narzędziem all-in-one, które zapewnia kompleksowe rozwiązania generatora treści AI. Chcą pisać treści pod kątem SEO, możemy je zintegrować z zewnętrznymi (płatnymi) usługami – Surfer SEO lub semrush. Oczywiście nie ma róży bez kolców i poniżej wymieniliśmy także kilka wad.

Zalety

 • Szablony pozwalają na elastyczność w zakresie tonu i stylu
 • Wiele szablonów
 • Obsługa wielu języków, w tym polski
 • Wysokiej jakości treści (w płatnym planie z GPT-4 i wysezonowaniu narzędzia)
 • Elastyczne plany cenowe zależnie od wygenerowanych słów
 • Wbudowany generator obrazów AI.

Wady

 • Do pisania z uwzględnieniem SEO potrzebujemy integracji z płatnymi rozwiązaniami
 • Brak bezpłatnego planu (jest za to wersja trial)
 • W wersji trial nie mamy dostępu do modelu GPT-4, zatem generowana treść jest niższej jakości
 • Wysoka cena (bazując na limicie słów i porównaniu do konkurencji)
 • Plany cenowe mogłyby być bardziej przejrzyste.

Funkcjonalne narzędzie do copywritingu

Podsumowując, aplikacja Writesonic będzie cennym narzędziem dla każdego, kto potrzebuje szybko i sprawnie tworzyć treści pisemne, zwłaszcza o charakterze marketingowym, choć dostępne narzędzia umożliwiają pisanie uniwersalnych tekstów i treści na dowolny temat. Jeśli szukasz narzędzia do generowania treści, które będzie asystować Ci w tworzeniu wysokiej jakości i przykuwającej uwagę treści lub nowych pomysłów, wypróbuj Writesonic.

Jest to użyteczne narzędzie AI np. dla copywriterów, marketingowców, blogerów, dziennikarzy i właścicieli małych firm, ale nie tylko. Z Writesonic skorzystać może każdy, kto potrzebuje asystenta AI do pisanych treści i chciałby usprawnić swoją pracę przy pomocy nowoczesnych narzędzi XXI wieku.

Redakcja Jobleer
Redakcja Jobleerhttps://www.jobleer.pl
W jobleer.pl pomagamy w osiągnięciu sukcesu zawodowego poprzez omawianie trendów technologicznych, wskazówek dotyczących pracy i kariery w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dostęp do jakościowej wiedzy, zasobów i kursów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy, lepszych możliwości i rozwoju kariery.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne

zapis na newsletter i akademia jobleer

🚀 Odkryj moc AI w Twoim biznesie - w praktyce!

Newsletter, który jest bezpłatnym, praktycznym mini-kursem AI dla Przedsiębiorców! 🎓 Odkryj:

✍️ Tworzenie tekstów z AI
🎯 AI w marketingu strategicznym
🗣️ Sekrety ChatGPT
🤖 Chatboty AI w obsłudze Klienta
👩‍💼 Dedykowani asystenci AI
🎨 Sprawne tworzenie grafik
⚙️ Automatyzuj z no code

Sprawdź skrzynkę email i potwierdź subskrybcję klikając w link!